Ключовими пріоритетами цьогорічного державного замовлення у вишах стануть спеціальності, пов’язані з людським капіталом та відбудовою інфраструктури. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».
За його словами, проєкт постанови про обсяги держзамовлення поки не винесений на розгляд Кабміну, однак консультації з Мінекономіки вже проведено. Йдеться про попереднє погодження найбільш актуальних спеціальностей, які будуть профінансовані державою.
«У фокусі – інфраструктурна відбудова та людський капітал. Це насамперед медицина, психологія, терапія, реабілітація. Ми розуміємо, що таких фахівців не вистачає, особливо для допомоги ветеранам», – пояснив Винницький.
Окрему увагу держава приділятиме педагогам. Посадовець визнав, що зарплатна політика у сфері освіти залишається слабкою, попри цьогорічне підвищення на 2 тисячі гривень. Водночас, відновлення вчительського складу є стратегічно важливим.
«Наш учитель старіє. Інвестиції в майбутніх педагогів — це інвестиції у майбутнє країни», – наголосив заступник міністра.
Окрім медичних і педагогічних спеціальностей, державне замовлення також охоплюватиме фахівців, які зможуть долучитися до фізичної відбудови країни. Серед них – архітектори, будівельники, інженери, фахівці з транспортної логістики. Не залишаться поза увагою і природничі науки — фізика, хімія та математика.
Попри війну, у МОН наголошують, що працюють над збільшенням держфінансування освіти і, зокрема, намагаються зберегти баланс між потребами фронту й тилу.