В банках розповіли як уникнути блокування рахунків

З 1 лютого в Україні набув чинності Меморандум, який обмежує розміри платежів між фізичними особами — 50-150 тис. грн. З того часу значно зросла кількість скарг клієнтів, чиї рахунки були заблоковані. Банки, в свою чергу, пояснюють посилення контролю вимогами Національного банку України, який наполягає на більш детальній перевірці проводок.

Як запевняють банківські експерти, блокування рахунків автоматично відбуваються через програми-роботи, а для вирішення ситуацій потрібна вручну перевірка. На жаль, через великий обсяг клієнтів і нестачу фахівців у банках такі перевірки займають багато часу. Проте, щоб мінімізувати ризик потрапити в цей “капан”, фінансисти рекомендують дотримуватись кількох правил.

Поради для уникнення блокування рахунків:

  1. Не збільшувати великі грошові операції на рахунках з невеликими оборотами. Якщо ваш рахунок використовувався для обмежених сум, не перевищуйте їх раптово, навіть якщо сума менша за встановлений ліміт (50-150 тис. грн). Різке збільшення обороту може здатися банку аномальним.

  2. Уникайте великих зарахувань готівки на рахунки. Якщо готівка регулярно надходить на рахунок, і одразу розподіляється на інші, це може бути сприйнято як нелегальні виплати або зарплати в “конвертах”. Ось чому готівкові внески на суму понад 10 тис. грн повинні бути рідкісними та документованими.

  3. Поступово збільшуйте активність на малоробочих рахунках. Якщо ви не часто користувалися рахунком, не вносьте на нього великі суми одразу. Починайте з малих сум і нарощуйте активність поступово, використовувати рахунок в побуті для дрібних покупок чи послуг.

  4. Оформлюйте великі суми грошей у вигляді подарунків належним чином. Якщо ви переказуєте великі суми (від 50-100 тис. грн), особливо родичам, оформіть їх дарування у нотаріуса. Це дозволить уникнути питань зі сторони банку.

  5. Уникайте частих дрібних переказів. Якщо ви переказуєте по 100-200 грн кілька разів на день, банк може сприйняти це як ознаку нелегальної підприємницької діяльності, що може призвести до блокування рахунку.

  6. Надавайте документи про офіційні доходи. Якщо ви отримуєте великі офіційні доходи, повідомте про це свій банк, адже з 1 липня 2025 року максимальний ліміт на платежі буде знижено до 100 тис. грн.

  7. Як діяти при відсутності офіційних доходів. Якщо ваші доходи не підтверджені документально, не вносіть сірих коштів на рахунки. Розподіляйте свої кошти по кількох рахунках і користуйтеся криптовалютами для уникнення блокувань.

Незважаючи на те, що банки мають намір обмежити потенційні фінансові зловживання та зменшити ризики фінансування нелегальних операцій, кожен клієнт повинен стежити за своїми фінансовими операціями і дотримуватися простих порад, щоб уникнути блокування рахунків. Зрозуміло, що найбільше під удар потрапляють клієнти з нестабільними або підозрілими транзакціями, тому важливо вести прозорі фінансові операції.

The post В банках розповіли як уникнути блокування рахунків first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшуки у приміщенні Головного управління Національної гвардії України. Як повідомили джерела OBOZ.UA, обшук проводився у межах розслідування справи про ймовірні порушення під час державних закупівель і зловживання впливом. Офіційних коментарів від НАБУ наразі немає, подробиці справи залишаються закритими. Командувачем Національної гвардії України є бригадний […]

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань, які тероризували мешканців Львівської області. Як повідомили в обласному управлінні СБУ, зловмисники систематично вимагали гроші у місцевих жителів, прикриваючись вигаданими борговими зобов’язаннями. Правоохоронці затримали так званого «виконуючого обов’язки» лідера одного з угруповань та двох активних учасників іншої банди. За даними слідства, до складу обох ОЗУ входили […]

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в Україні у квітні 2025 року становив 15,1%, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у березні (14,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%, а з початку року – на 4,3%. Найбільший вплив на інфляцію в квітні мав сегмент продуктів харчування та безалкогольних напоїв — за […]

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему в «Нижньодністровській ГЕС», розташованій у Чернівецькій області. Слідство встановило, що посадовці підприємства завдали державі збитків на майже 5 мільйонів гривень. За даними слідчих, організатором оборудки є генеральний директор ГЕС, який у змові з керівницею відділу публічних закупівель та інженером підприємства уклав договори з двома «потрібними» підрядниками. […]