Україна можливо вже отримала ракети Taurus

За даними джерела в Офісі Президента, Україна вже отримала ракети великої дальності Taurus, однак наразі їх використання стримує відсутність остаточного дозволу на завдання ударів по території Росії вглиб від лінії фронту.

За словами джерела, операція з транспортування та розміщення ракет відбулася в умовах абсолютної секретності і була реалізована спільно британською та німецькою розвідкою. Йдеться про міждержавну координацію, яка передбачала доставку озброєння без публічного оголошення та з урахуванням високих ризиків політичного характеру.

Цікаво, що визначенням цілей для можливого застосування Taurus займається штаб НАТО в Євросоюзі. Мова йде не лише про об’єкти на тимчасово окупованих територіях, а й про стратегічні цілі на території Росії, зокрема — військову інфраструктуру, аеродроми, пункти управління та логістичні вузли.

Нагадаємо, що дискусія про надання Україні крилатих ракет Taurus точиться вже понад рік. Основною перепоною були політичні застереження німецького уряду, зокрема канцлера Олафа Шольца, який неодноразово заявляв про небажання ескалації війни через удари по російській території.

Однак, за інформацією джерела, ракети вже на території України, і в разі отримання дозволу, ЗСУ можуть оперативно реалізувати точкові атаки на важливі військові об’єкти противника.

Раніше відомо було, що дальність ракет Taurus — до 500 км, що дозволяє ЗСУ досягати цілей глибоко в тилу РФ, у тому числі об’єктів на території Бєлгородської, Курської, Брянської, Воронезької областей та навіть далі — в залежності від маршруту польоту ракети.

Усі ключові рішення щодо використання ракетної зброї великої дальності ухвалюються на рівні військово-політичного керівництва партнерських країн НАТО. Саме тому дозвіл на бойове застосування Taurus досі узгоджується, незважаючи на фактичну наявність ракет на українській території.

Як тільки відповідний дозвіл буде отримано — очікується якісне посилення українських можливостей для глибоких ударів по тилу ворога, зокрема для ураження логістики та авіаційних баз, які недосяжні для інших типів озброєння, включаючи Storm Shadow і SCALP.

Схожі статті

Російські війська активізували наступ на Краматорському і Новопавлівському напрямках, – DeepState

За останні 24 години російська армія продовжила змінювати лінію фронту на Краматорському та Новопавлівському напрямках, здійснюючи активне просування поблизу низки населених пунктів на Донбасі. За даними ресурсу DeepState, російські війська посилили контроль на південь від Костянтинівки, розширюючи зону свого впливу на Краматорському напрямку. Зокрема, вони вирівняли лінію зіткнення біля села Попів Яр та вели наступальні […]

СБУ запобігла терактам у Полтаві та Дніпрі: затримано агенток ГРУ РФ

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією зірвала плани російських спецслужб щодо терактів у двох українських містах — Полтаві та Дніпрі. У межах спецоперації затримано двох жінок, які працювали на Головне розвідувальне управління РФ. За даними слідства, обидві зловмисниці раніше були засуджені за крадіжки та наркоторгівлю. Після звільнення вони шукали «легкий заробіток» у Telegram-каналах і саме […]

На кордоні з Угорщиною затримали українця з контрабандою стародруків XVIII–XIX століть

На пункті пропуску на українсько-угорському кордоні працівники Закарпатської митниці запобігли незаконному ввезенню старовинних книжок, які можуть мати історичну цінність. Про це повідомила пресслужба митниці. Контрабанду виявили під час митного контролю автомобіля марки MINI COOPER D COUNTRYMAN, за кермом якого перебував громадянин України. Водій обрав для перетину кордону смугу «зеленого коридору» та запевняв інспекторів, що не […]

Де в Україні найдорожча земля: ціни сягають понад 120 тис. грн за гектар

Попри війну, ринок сільськогосподарської землі в Україні продовжує розвиватись. Найдорожчі ділянки — на заході країни, а найбільший попит — у центрі. Такі дані свідчать про зміщення інтересу інвесторів до більш безпечних регіонів. За останніми підрахунками, найдорожча сільгоспземля нині на Івано-Франківщині: за гектар там просять у середньому 126,6 тис. грн. На другому місці — Львівська область […]