Свято 24 липня: традиції дня і що заборонено сьогодні робити

Четвер, 24 липня 2025 року, багатий на події, традиції та приводи для привітань. У цей день відзначають професійне свято фінансистів, вшановують церковну пам’ять князів Бориса і Гліба, а також не забувають про міжнародні дні родинної турботи та розчинної кави.

Церковне свято 24 липня

Православна церква сьогодні згадує святих страстотерпців Бориса і Гліба — перших канонізованих святих Київської Русі. Їм моляться про захист від злих людей і примирення ворожнечі. День вважається важливим у духовному календарі, особливо для тих, хто потребує миру в родині чи спокою в душі.

Водночас, за старим церковним стилем, сьогоднішня дата асоціюється з рівноапостольною княгинею Ольгою. Вона була однією з найвпливовіших жінок давньої Русі, здійснила податкову реформу і стала першою християнкою серед правителів.

Свято в Україні

На державному рівні 24 липня вважається Днем фінансового працівника — на честь княгині Ольги, яка першою запровадила систему збору податків. Цього дня заведено вітати бухгалтерів, економістів, фінансистів, працівників банків та аудиторських компаній.

Також цього дня народилися видатні українці:

  • Петро Перемежко — гістолог,

  • Анатолій Курдидик — письменник,

  • Василь Мисик — поет і перекладач,

  • Дмитро та Віталій Капранови — письменники й видавці.

Міжнародні свята

У світі 24 липня відзначають День турботи про себе. Це нагадування кожному з нас зробити паузу, подбати про свій психічний стан, тіло і емоції.

Також сьогодні — Міжнародний день двоюрідних братів і сестер. Чудовий привід написати чи зателефонувати родичам, з якими ви поділяєте не тільки кров, а й дитячі спогади.

Ще одне приємне свято — День розчинної кави. Попри суперечки про її смак і користь, мільйони людей у світі починають ранок саме з неї.

Народне свято 24 липня

За народними уявленнями, цей день — прикметний і врожайний.

  • Якщо сьогодні сонячно — буде щедрий урожай зерна.

  • Велика роса зранку — добрий знак для помідорів.

  • Якщо гроза — серпень буде дощовим.

  • Агресивні мухи — до потепління.

У господарстві сьогодні збирають малину, аґрус, ожину, черемху — готують варення та компоти на зиму.

Що сьогодні не можна робити

Церква не радить сваритися, обмовляти чи лихословити. Уникайте фінансових позик, особливо великих.
Народні прикмети також не рекомендують працювати в полі чи на сонці, щоб не дістати тепловий удар.

Сьогоднішній день — це поєднання духовних традицій, професійного визнання та душевного тепла. Тож варто згадати історичних постатей, привітати рідних і не забути про себе.

Схожі статті

Секрети розмарину: чому ця рослина має бути на вашій кухні

Розмарин – не просто популярна приправа до м’яса, риби чи овочів, а справжній союзник здоров’я. Його використовують у кулінарії, косметології та навіть як природний засіб для профілактики хвороб мозку. Чому варто включити розмарин у свій щоденний раціон – далі в матеріалі. Розмарин здатен знижувати рівень глюкози, уповільнюючи всмоктування вуглеводів у кров. Більше того, він захищає […]

У Тернополі здетонувала граната в житловому будинку — двоє загиблих

Сьогодні вдень липня близько 12:00 у багатоквартирному будинку на вулиці Винниченка, 11 у Тернополі стався потужний вибух. Подія трапилась у квартирі на третьому поверсі п’ятиповерхівки. На місце прибули рятувальники, медики, слідчі та вибухотехніки. Під час обстеження помешкання слідча група виявила тіла двох людей. Як повідомили у пресслужбі поліції Тернопільської області, загиблі — 67-річна жінка та […]

У США зростає тиск на припинення допомоги Україні: Зеленського звинувачують у спробах узурпації антикорупційних органів

У Сполучених Штатах Америки розгорівся політичний скандал навколо президента України Володимира Зеленського. Причиною стали як повідомлення про спроби взяти під контроль антикорупційні органи в Україні, так і масові акції протесту в українських містах. Американські політики й експерти, зокрема з табору Дональда Трампа, почали використовувати ці події як аргумент для припинення військової та фінансової підтримки Києва. […]

В Україні стрімко зросла кількість випадків кору — понад тисяча за півроку

За перші шість місяців 2025 року в Україні зафіксовано 1196 випадків кору — це в 11 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив заступник генерального директора Центру громадського здоров’я Олексій Даниленко в ефірі «Суспільного». Кір — дуже заразне захворювання: одна хвора людина може інфікувати велику кількість людей. Захворюваність на кір носить […]