СБУ затримала жінку, яка знімала військові ешелони

У Дніпрі Служба безпеки України викрила чергову агентку російських спецслужб. Жінка шпигувала за переміщенням українських військових ешелонів, використовуючи приховану камеру, вмонтовану в муляж шпаківні.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, 46-річна мешканка Дніпра встановила відеопастку біля залізничної колії. Під виглядом пташиного будиночка вона змонтувала камеру з додатковим живленням, яка в режимі реального часу передавала зображення руху військових потягів.

Це обладнання дозволяло окупантам відстежувати переміщення техніки та особового складу ЗСУ на фронт, що могло мати катастрофічні наслідки для української оборони.

Окрім спостереження за ешелонами, агентка РФ також передавала ворогу координати мобільних вогневих груп протиповітряної оборони. Вона об’їжджала прифронтові райони, фіксувала розташування українських позицій і надсилала інформацію через зашифровані месенджери.

Зрадницею виявилась жінка, яка шукала «легкий заробіток» через проросійські Telegram-канали. Саме там її завербували російські куратори. Після виконаних «завдань» вона мала отримати оплату.

Під час обшуку у шпигунки вилучили камеру, телефони, носії інформації та SIM-картку з доказами державної зради.

Жінці вже повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Зараз вона перебуває під вартою. Операція проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області.

Схожі статті

Напруженість між Києвом і Варшавою: відповідь Навроцького Зеленському

Президент Польщі Кароль Навроцький висловився з приводу нещодавніх заяв українського президента Володимира Зеленського, який висловив занепокоєння щодо можливого...

Серія сейсмічних подій на Кримському півострові

22 червня в тимчасово окупованому Криму сталося декілька землетрусів, які викликали занепокоєння на території півострова та в акваторії...