Пити чи не пити: чи справді вода заважає схудненню

Боротьба із зайвою вагою — справа непроста і потребує комплексного підходу. Проте серед популярних “лайфхаків” для швидкого схуднення чимало таких, що більше шкодять, ніж допомагають. У чому полягають основні міфи — пояснюють дієтологи.

Міф 1: менше пити — швидше худнути
Зневоднення дійсно може дати ілюзію “схуднення”, але лише за рахунок втрати води. Як пояснюють фахівці, достатній рівень рідини необхідний для нормального обміну речовин. Якщо води в організмі мало, метаболізм сповільнюється, а це, навпаки, заважає втраті жиру. До того ж, нестача рідини може викликати проблеми з серцем, кров’ю та нирками.

Міф 2: “після шостої не їсти”
Ця порада працює лише тоді, якщо ви лягаєте спати о 21:00. Насправді, важливо вечеряти не пізніше ніж за 2–3 години до сну. Якщо ви голодуєте ввечері, це може викликати безсоння або нічні “набеги” на холодильник. А от якщо грамотно спланувати час останнього прийому їжі, то й організм буде ситий, і мета — схуднення — не постраждає.

Міф 3: чаї та БАДи для схуднення — це безпечно і ефективно
На жаль, навіть “натуральні” препарати можуть бути небезпечними. Лікарські рослини у великій дозі здатні викликати побічні ефекти, а деякі чаї можуть стимулювати надмірне виведення рідини з організму або впливати на серцево-судинну систему. Перед прийомом будь-яких добавок варто проконсультуватися з лікарем.

Міф 4: треба повністю виключити “все шкідливе”
Збалансоване харчування — це основа здорового схуднення. Важливо не обмежувати себе лише кількома “дозволеними” продуктами, а дотримуватись різноманітного раціону з достатньою кількістю калорій, білків, жирів і вуглеводів. За словами дієтологів, 80% успіху залежить від харчування, а лише 20% — від спорту.

Міф 5: чим швидше худнеш — тим краще
Худнути слід поступово. Ідеальна втрата ваги — до 5 кг на місяць. Різке схуднення шкодить організму, погіршує стан шкіри, може викликати гормональні збої. Крім того, чим менше у вас зайвої ваги — тим повільнішим буде процес зниження маси тіла.Будь-яке схуднення має базуватися на здоровому підході. Достатня кількість води, регулярне збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження та відсутність поспіху — це основа результату, який залишиться з вами надовго. І головне — не зашкодить вашому здоров’ю.

Схожі статті

Кандидат у президенти Румунії вимагає компенсацію від України за передану систему Patriot

Джордже Сіміон, переможець першого туру президентських виборів у Румунії, виступив із гучною заявою щодо подальшої підтримки України. Політик пообіцяв, що в разі перемоги зупинить будь-яку фінансову допомогу іншим країнам і вимагатиме від України компенсації за вже надану військову допомогу, зокрема за передану систему протиповітряної оборони Patriot. Про це повідомляє румунське видання Digi24. «Румунія більше не […]

В Україні стрімко змінюється клімат: очікують спекотне літо та посуху

Весна 2025 року демонструє аномальні погодні коливання: українці носять пальта і шорти впродовж одного тижня. Експерти вказують — це не просто сезонна особливість, а наслідок стрімких кліматичних змін, які вже відчуваються в усіх регіонах країни. Як повідомляє «Телеграф», кліматологиня Віра Балабух зазначає, що за останні 60 років середня температура в Україні зростала у 2,5 раза […]

У Києві актори театру звинуватили режисера у домаганнях прямо зі сцени

У Києві під час вистави «Небезпечні зв’язки» у столичному «Молодому театрі» актори несподівано перервали дійство та звернулися до публіки зі скандальною заявою. Вони публічно звинуватили художнього керівника театру, а також режисера цієї вистави Андрія Білоуса в сексуальному насильстві та систематичних домаганнях. Як повідомляє «Главком», актори заявили, що до поліції вже подано чотири заяви щодо сексуального […]

Вчені зафіксували гігантське виверження на Сонці

Космічний апарат NOAA GOES-19 зафіксував вражаюче сонячне явище — масивне виверження так званої «нитки» з поверхні Сонця. Про це повідомляє Space.com із посиланням на Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA). Як пояснили у Центрі прогнозування космічної погоди, такі нитки — це щільні й холодніші стрічки плазми, які утримуються над поверхнею Сонця магнітними полями. […]