П’ять причин, які дозволяють не прийти до ТЦК

Українське законодавство передбачає перелік підстав, які можуть виправдати неприбуття громадянина до територіального центру комплектування (ТЦК) після отримання повістки. Однак, щоб уникнути штрафів і правових наслідків, усі причини повинні бути підтверджені офіційними документами. Це передбачено статтею 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію”.

Законні підстави для неявки

Згідно із законодавством, до поважних причин, які дозволяють не з’явитися до ТЦК, належать:

  1. Стихійні лиха, які унеможливлюють явку (наприклад, повені чи землетруси).
  2. Хвороба, що робить фізично неможливим прибуття.
  3. Воєнні дії чи їх наслідки на території проживання громадянина.
  4. Смерть близького родича, зокрема батьків, дітей, братів, сестер чи членів родини подружжя.
  5. Інші обставини, які об’єктивно позбавляють можливості особисто з’явитися у зазначений строк (наприклад, блокування транспортних шляхів).

Якщо громадянин не може з’явитися у день, зазначений у повістці, він зобов’язаний повідомити про це ТЦК не пізніше, ніж через три доби. Повідомлення можна подати:

  • особисто;
  • у спосіб, зазначений у повістці (наприклад, телефоном або електронною поштою).

Окрім цього, громадянин зобов’язаний з’явитися до ТЦК не пізніше, ніж через сім календарних днів після зазначеного терміну.

Наслідки порушення правил

У разі порушення цих вимог громадянин може бути оштрафований.

  • Штраф за адміністративне правопорушення становить від 17 000 до 25 500 гривень.
  • Якщо штраф не буде сплачено, органи виконавчої служби можуть ініціювати примусове стягнення коштів з рахунків порушника.

Навіть у складних життєвих ситуаціях дотримання правил військового обліку є обов’язковим для всіх військовозобов’язаних громадян. Це необхідно для забезпечення прозорості процесу мобілізації та уникнення правопорушень.

The post П’ять причин, які дозволяють не прийти до ТЦК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Вчителі, психологи, інженери: кого навчатимуть коштом держави у 2025 році

Ключовими пріоритетами цьогорічного державного замовлення у вишах стануть спеціальності, пов’язані з людським капіталом та відбудовою інфраструктури. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю «Дзеркалу тижня». За його словами, проєкт постанови про обсяги держзамовлення поки не винесений на розгляд Кабміну, однак консультації з Мінекономіки вже проведено. Йдеться про попереднє погодження найбільш […]

Україна готує делегацію на переговори в Стамбулі

За інформацією наших джерел, після телефонної розмови з Кітом Келлогом Україна розпочала підготовку делегації на переговори з представниками РФ в Стамбулі 15 травня. До складу української делегації мають увійти представники Офісу Президента, Кабміну, Верховної Ради та Мінборони. Варто відзначити, що Турецька сторона наполягає на обов’язковій участі в переговорному процесі міністра оборони Рустема Умерова. Також обговорюється […]

Препарати для схуднення виявились ефективнішими за хірургію у профілактиці раку

Препарати для схуднення, що імітують гормон GLP-1, виявилися більш ефективними у зниженні ризику розвитку раку, пов’язаного з ожирінням, ніж баріатрична хірургія. До такого висновку дійшли ізраїльські вчені на основі аналізу даних понад 6 тисяч пацієнтів, йдеться у новому дослідженні, опублікованому в журналі Eclinicalmedicine. GLP-1 (глюкагоноподібний пептид-1) — це гормон, що регулює апетит і рівень цукру […]

Зеленський прибуде до Стамбула незалежно від позиції Росії

За інформацією джерела в Офісі президента, глава ОП Андрій Єрмак розробив план, який дозволить Україні перехопити ініціативу у питанні переговорів щодо припинення вогню. Йдеться про намір президента Володимира Зеленського прибути до Туреччини у четвер, навіть якщо Росія не погодиться на повномасштабне перемир’я з 12 травня. Згідно з задумом, такий крок дозволить зберегти за Україною репутацію […]