Православні 18 липня вшановують Іоана Багатостраждального

Сьогодні українці відзначають одразу кілька свят — церковних і народних. У православному календарі ця дата присвячена преподобному Іоану Багатостраждальному з Києво-Печерської Лаври. У народі ж свято має назву Омелянів день — вважається, що саме з цього моменту починає спадати літня спека, а природа готується до осіннього переходу.

Преподобний Іоан Багатостраждальний жив у XII столітті та був ченцем Києво-Печерської Лаври. За життя він понад 30 років провів у повному усамітненні, дотримуючись суворого посту й носячи важкі вериги. Щоб подолати плотську спокусу, він навіть закопав себе по груди в землю на час Великого посту.

За переказами, диявол з’явився Іоану у вигляді вогненного змія, однак святий переміг страх і пристрасті. За свої духовні подвиги він отримав благодать зцілювати інших від схожих спокус. Його мощі й нині покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Окрім Іоана, 18 липня православна церква також вшановує:

  • мученика Еміліана;

  • мученика Якінфа Амастридського;

  • преподобного Памфу, затворника Києво-Печерського;

  • преподобного Памфу Нітрійського.

За старим стилем цього дня згадують священномученика Євсевія, єпископа Самосатського.

Народні традиції та прикмети на Омелянів день

18 липня в народі заведено купатися у водоймах — вважається, що вода цього дня має цілющу силу й може «зарядити» здоров’ям на рік уперед. Також традиційно збирали ягоди та гриби, займалися польовими роботами, заготовляли лікарські трави.

Люди вірили, що з цього моменту спека поступово спадає, а дні стають прохолоднішими. У господарстві цього дня не радили лінуватися — це вважалося ознакою бідності в майбутньому.

Прикмети на 18 липня:

  • яка погода сьогодні — такою буде й осінь;

  • спекотно — грудень буде морозним;

  • мухи кусаються — до дощу;

  • жовтіє листя згори — осінь буде рання.

Що не можна робити 18 липня

Цей день має певні заборони, пов’язані насамперед із фінансами:

  • не варто брати або віддавати борги;

  • не рекомендується рахувати гроші;

  • заборонено хвалитися своїм матеріальним становищем;

  • не слід оформлювати кредити;

  • краще не підмітати підлогу — «виметеш» щастя.

Священнослужителі також нагадують, що цього дня варто уникати сварок, заздрості, лихослів’я та жадібності. Вітаються добрі справи й допомога тим, хто потребує.

Схожі статті

БЕБ виявило порушення у 160 мільйонів гривень на тендері з ремонту столичного крематорію 

Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки (ТУ БЕБ) в Києві викрили серйозні порушення у тендері на проведення ремонту столичного крематорію. Йдеться про закупівлю на суму 160 млн гривень, яку планувало здійснити одне з комунальних підприємств Київської міської державної адміністрації. Як повідомили в БЕБ, переможцем тендеру стала компанія, яка не мала ані необхідної матеріально-технічної бази, ані […]

У селі Мотижин чоловік у стані сп’яніння забив матір до смерті

У селі Мотижин Київської області 15 липня сталося жахливе вбивство: 39-річний чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, жорстоко вбив власну матір. Про це повідомила поліція Київської області. За попередніми даними, чоловік прийшов до батьків додому та почав вимагати у них гроші. Під час сварки він схопив дерев’яний стілець і наніс ним близько семи ударів по […]

Податкова нагадала, як українцям за кордоном сплачувати податки з доходів

Державна податкова служба у Полтавській області надала роз’яснення щодо правил оподаткування доходів українців за межами країни. В умовах масової трудової міграції та тимчасового перебування мільйонів українців за кордоном ця інформація є критично важливою для розуміння своїх зобов’язань перед українською податковою системою. Які податки сплачуються в Україні з іноземного доходу Будь-який дохід, отриманий українцем за кордоном, […]

Директору фірми на Житомирщині повідомили про підозру через незаконний видобуток піску на 2,5 мільярда гривень

На Житомирщині директор приватного підприємства, що займається видобутком корисних копалин, отримав підозру за масштабне порушення природоохоронного законодавства. Про це повідомила Житомирська обласна прокуратура. Слідство встановило, що компанія отримала спеціальний дозвіл від Державної служби геології та надр України на видобуток піску на території Карпилівського родовища. У межах цього дозволу між компанією (в особі директора) та Держгеокадастром […]