Пневмонія без температури: які симптоми можуть бути небезпечними

Сезонні респіраторні захворювання, зокрема грип, COVID-19 та аденовірус, можуть ускладнюватися пневмонією. Лікар-терапевт розповіла, як відрізнити вірусну інфекцію від серйозного запалення легень, на які симптоми варто звертати увагу та коли слід терміново звертатися до лікаря.

Основні відмінності вірусної інфекції та пневмонії

Вірусні інфекції зазвичай вражають верхні дихальні шляхи – ніс, горло та бронхи. Вони проявляються першінням у горлі, головним болем, закладеністю носа, а також сухим кашлем. Температура може підвищуватися, особливо при грипі, але добре знижується після прийому жарознижувальних засобів.

Пневмонія, навпаки, розвивається або як первинна інфекція, або як ускладнення вірусного захворювання. Вона характеризується вологим кашлем із жовтим або зеленим мокротинням, болем у грудях, що посилюється при диханні, задишкою та загальним погіршенням стану.

Як зрозуміти, що вірусна інфекція переросла у пневмонію?

Якщо через 3-4 дні хвороби симптоми не покращуються, а, навпаки, стають гіршими, це може бути ознакою бактеріальної пневмонії. Терміново звернутися до лікаря слід у разі:

  • високої температури (понад 38°C), що не знижується понад три дні;
  • задишки або утрудненого дихання;
  • кашлю з кров’янистим або зеленим мокротинням;
  • різкого погіршення стану після кількох днів хвороби.

Особливу увагу варто приділяти людям похилого віку та пацієнтам із хронічними хворобами. У них пневмонія може розвиватися без типових симптомів – підвищеної температури чи кашлю. Натомість можливе погіршення самопочуття, слабкість або навіть сплутаність свідомості.

Чи потрібно йти до лікаря при звичайній застуді?

Якщо симптоми легкі, немає високої температури, кашель сухий, а загальний стан задовільний, можна лікуватися вдома. Проте при появі тривожних ознак необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.

Пневмонія – серйозне захворювання, яке потребує адекватного лікування, зокрема антибіотиків, а в деяких випадках – госпіталізації. Вчасне звернення до лікаря може запобігти ускладненням та зберегти здоров’я.

The post Пневмонія без температури: які симптоми можуть бути небезпечними first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Настя Каменських зворушливо привітала Потапа з днем народження

8 травня український репер, продюсер та шоумен Потап святкує своє 44-річчя. Його офіційна дружина, співачка Настя Каменських, привітала чоловіка в Instagram, підписавши спільне фото словами: “З днем народження, мій коханий “колишній”. Завжди поруч, люблю, цілую, моя любов”. Фраза одразу викликала нову хвилю чуток про їхні стосунки. Уже тривалий час зіркову пару підозрюють у розлученні, а […]

Віталій Кличко отримав 1,1 млн грн роялті від британського агентства спікерів

Мер Києва Віталій Кличко задекларував дохід у розмірі понад 1,1 млн гривень за співпрацю з британським агентством Chartwell Speakers. Як вказано у його декларації, кошти він отримав 29 квітня 2025 року від компанії Chartwell Partners LTD — юридичної особи, яка володіє цим брендом. Chartwell Speakers — агентство, що спеціалізується на підборі спікерів для міжнародних конференцій […]

Збройний конфлікт у передмісті Києва: стрілянина забрала життя чоловіка і жінки

У четвер, 8 травня, в селі Софіївська Борщагівка під Києвом сталася стрілянина, внаслідок якої загинули двоє людей — чоловік та його теща. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції у Київській області. За даними слідства, інцидент стався близько 15:22. Відомо, що підозрюваний не є військовослужбовцем, проте встиг придбати автоматичну зброю приблизно місяць тому — […]

Українцям загрожують віялові відключення світла влітку

Влітку українцям можуть загрожувати відключення електроенергії через дефіцит стабільної генерації. Причина — поступове виведення атомних енергоблоків у планове охолодження і недостатня спроможність сонячних електростанцій покрити вечірній попит. Про це заявив член парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Сергій Нагорняк («Слуга народу»). За його словами, основну загрозу становитиме вечірній період — коли люди повертаються додому […]