Пенсії для ВПО та українців за кордоном будуть платити за новими правилами

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке спрощує порядок виплат пенсій для трьох категорій громадян: внутрішньо переміщених осіб, людей, які перебувають за кордоном, а також мешканців тимчасово окупованих територій. Вперше для цих груп запроваджено єдині правила отримання пенсійних виплат.

До цього часу процедура отримання пенсій для кожної категорії мала окремі нюанси: одні повинні були звертатись виключно до “Ощадбанку”, інші — доводити статус ВПО або регулярно надсилати запити. Нове рішення уніфікувало механізм: тепер пенсіонери можуть отримувати виплати на рахунок у будь-якому українському банку, незалежно від місця фактичного проживання.

Водночас для пенсіонерів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або за межами України, запроваджується нове зобов’язання: до 31 грудня кожного року необхідно проходити фізичну ідентифікацію.

Ця процедура покликана підтвердити, що отримувач пенсії — жива особа. Для цього є три способи:

  • Офлайн: особисте звернення до сервісного центру Пенсійного фонду, банку або українського консульства.

  • Онлайн: авторизація на сайті ПФУ через електронний підпис (наприклад, “Дія.Підпис”).

  • Відеозв’язок: індивідуальна ідентифікація через відеозустріч із представником ПФУ після попередньої реєстрації на сайті.

Якщо людина живе на ТОТ і не може пройти ідентифікацію, вона повинна хоча б раз на пів року здійснити фінансову операцію зі свого рахунку, щоб підтвердити активність.

Для продовження пенсійних виплат пенсіонери, які живуть на окупованих територіях або за кордоном, повинні подати письмову заяву до Пенсійного фонду, у якій зазначено, що вони не отримують жодних виплат від Російської Федерації.

У разі невиконання вимог — виплати зупиняють. Відновити їх можна лише після проходження процедури ідентифікації. Якщо припинення сталося до 20 березня 2025 року, треба подати заяву про поновлення і пройти перевірку.

Для громадян, які перебувають за кордоном, дозволено надсилати документи поштою. До заяви обов’язково додається довідка, що підтверджує факт життя.

Схожі статті

У Сумській області затримали жінку за спробу продажу немовляти

Прокурори Сумщини направили до суду обвинувальний акт стосовно 35-річної жінки, яка намагалася продати свою новонароджену дитину. Як повідомляє Сумська обласна прокуратура, на початку 2025 року жінка, перебуваючи на пізньому терміні вагітності, шукала покупця для своєї майбутньої дитини за 30 тисяч доларів. Після народження дівчинки 1 травня 2025 року вона домовилась про передачу немовляти мешканцю Білопільської […]

Ознаки високого рівня цукру в крові на які варто звернути увагу

Високий рівень цукру в крові є характерною ознакою діабету 2 типу і може проявлятися низкою симптомів, на які варто звернути увагу, щоб вчасно діагностувати захворювання. Медики британської служби охорони здоров’я NHS виділяють кілька основних сигналів тіла, які можуть свідчити про проблеми з глюкозою. Одним із найпоширеніших симптомів є поліурія — часте сечовипускання, особливо вночі. Це […]

Користь клітковини для травлення та імунітету

Клітковина — важливий компонент здорового харчування, що міститься у фруктах, овочах, бобових та цілісних злаках. Вона допомагає покращити травлення, знижує відчуття голоду і сприяє контролю ваги. Крім того, клітковина підтримує нормальний рівень холестерину та цукру в крові, що знижує ризик розвитку серйозних захворювань. Особливо корисні нерозчинні харчові волокна, які очищають організм і допомагають виводити токсини. […]

Кабмін планує нові податки для наповнення бюджету: подорожчають солодкі напої, сигарети та пальне

Міністерство фінансів України планує запровадити новий акцизний податок на всі напої з доданим цукром. Про це повідомляє Forbes Ukraine з посиланням на проєкт Бюджетної декларації на 2026–2028 роки. Новий «солодкий» акциз стосуватиметься широкого спектру продукції — як газованих, так і негазованих напоїв, включно з енергетиками, соковмісними напоями та ароматизованою водою. Ініціатива має не лише наповнювати […]