НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони

Поки фронт тримає оборону, у тилу не втрачають можливості «погріти руки». НАБУ та САП викрили масштабну схему розкрадання державних коштів під час закупівлі харчових продуктів для Збройних Сил України. За даними слідства, у 2022–2023 роках з бюджету вивели понад 733 мільйони гривень через маніпуляції з цінами на продукти.

У справі фігурують колишній посадовець Міноборони, власниця компаній-постачальників, двоє їхніх керівників і ще одна фізична особа. Усім п’ятьом повідомлено про підозру за статтями про розтрату, замах на розтрату та легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом.

Схема працювала просто, але ефективно. У каталозі харчових наборів, за якими закуповували продукти для армії, значилось 409 найменувань — від гречки до… желатину. При цьому лише 10% асортименту дійсно регулярно використовувалися. Решта – рідкісні позиції, сезонні або взагалі не закуповувались.

Ціна формувалася як середнє арифметичне всіх позицій у каталозі. Це дозволяло маніпулювати вартістю окремих продуктів: завищувати ціни на ходові товари, як-от овочі та м’ясо, і занижувати на «мертві душі» – наприклад, черешні взимку.

Результат: картопля по завищеній ціні, яку постачали тисячами тонн, і черешня – по кілька копійок, яку не постачали взагалі. На папері все виглядало пристойно. По факту — махінації, що принесли постачальникам сотні мільйонів.

За інформацією НАБУ, лише за серпень-грудень 2022 року дві компанії, підконтрольні одній особі, заробили на такій схемі понад 733 млн грн.

Ці махінації стали можливими через бездіяльність посадовця Міноборони, який підписував договори та “не помічав” ціни, що явно виходили за межі ринку.

Інформаційний скандал з харчуванням для армії розгорівся ще на початку 2023 року після публікації розслідування ZN.UA під назвою «Тилові пацюки Міноборони…». Тоді головною сенсацією стали яйця по 17 гривень”, що викликало хвилю обурення в суспільстві.

Міністр оборони Олексій Резніков категорично заперечував звинувачення, стверджуючи, що всі ціни були коректно вказані в контрактах. Проте скандал не вщухав, і згодом міністра було відправлено у відставку.

На цьому тлі нова справа НАБУ виглядає як продовження того ж самого ланцюга. Серед фігурантів підозрюваних Резніков наразі не фігурує, однак його ім’я безпосередньо пов’язане з періодом, коли ця схема працювала.

The post НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Поліція Львова відкрила справу через масове отруєння у ресторані Міші Кацуріна

У Львові триває розслідування масового отруєння у ресторані відомого ресторатора Міші Кацуріна. Заклад відкрився 13 липня, але вже через кілька днів після старту роботи сюди звернулися 43 відвідувачі з симптомами отруєння, серед яких були троє дітей. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про порушення санітарних норм, що призвело до інфекційних захворювань і масового отруєння. Правоохоронці […]

Здоров’я і вітамін D: що потрібно знати

Вітамін D є надзвичайно важливим для здоров’я людини, адже він підтримує імунну систему, сприяє засвоєнню кальцію та збереженню міцних кісток. Про добову норму вітаміну D, безпечну тривалість перебування на сонці та рекомендації щодо його отримання розповів відомий дієтолог Олег Швець. Щоб організм виробив достатню кількість вітаміну D, достатньо отримувати «сонячні ванни» на відкритих ділянках шкіри […]

Еритритол у продуктах може підвищувати ризик інсульту — нове дослідження

Популярний підсолоджувач еритритол, що використовується у газованих напоях, протеїнових батончиках і навіть зубній пасті, може негативно впливати на кровоносні судини мозку і підвищувати ризик інсульту. Такі висновки зробили вчені з Університету Колорадо в Боулдері, результати їхнього дослідження оприлюднило видання Earth. Дослідники під керівництвом професора Крістофера ДеСуза вивчали, як еритритол впливає на клітини, що вистилають кровоносні […]

Податкова України масово надсилає листи громадянам з проханням пояснити доходи

В Україні посилюється фінансовий моніторинг громадян: все більше людей отримують офіційні листи від Державної податкової служби (ДПС) з проханням пояснити походження коштів на своїх банківських рахунках. З початку активного моніторингу, за даними ДПС, таких звернень вже отримали близько 3 000 осіб, і ця кількість продовжує зростати. Лише в травні 391 одержувач таких листів прийняв рішення […]