На Черкащині прокурору повідомили підозру у шахрайстві

Прокурор Христинівського відділу Уманської окружної прокуратури Черкаської області Тарас Горобець отримав підозру у шахрайстві у великих розмірах. Це сталося після того, як йому скасували групу інвалідності.

За даними слідства, 27 липня 2020 року прокурор підписав декларацію із лікарем, яка працює у третьому черкаському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Того ж дня правоохоронець поскаржився медику на болі у правому та лівому підребер’ї; періодичну печію, нудоту; головні болі; підвищення артеріального тиску, серцебиття; запаморочення, мерехтіння «мушок» перед очима; болі вздовж хребта.

Через чотири дні, 31 липня, лікарка підготувала виписку, в якій прописала: прокурор пройшов лікування у медзакладі (всього десять днів); має кілька хронічних захворювань органів черевної порожнини, але його загальний стан задовільний. Водночас, як стверджує слідство, у день виписки прокурор Горобець спонукав працівників міського центру первинної медико-санітарної допомоги виписати направлення на МСЕК у зв’язку з наявністю у нього ознак інвалідності. Що у підсумку було й зроблено.

Більше того, 31 липня 2020 року обласна МСЕК №2 прийняла рішення про встановлення уманському прокурору ІІ групи інвалідності безтерміново.

У квітні 2023 року Тарас Горобець, маючи десять років прокурорського стажу, звернувся до Головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області за перерахунком пенсії. Згідно е-декларацій прокурора, починаючи з 2023 року розмір його річної пенсії різко збільшився: з 91-93 тис. грн (у 2021-2022 роках) – до 127,1 тис. грн у 2023 році.

За чотири роки (липень 2020 року-листопад 2024 року) прокурор Тарас Горобець отримав 477 тис. грн пенсійних виплат

За чотири роки (липень 2020 року-листопад 2024 року) прокурор Тарас Горобець отримав 477 тис. грн пенсійних виплат
витяг із судового реєстру

Загалом, за чотири роки (липень 2020 року-листопад 2024 року) прокурор Тарас Горобець отримав 477 тис. грн пенсійних виплат. 15 листопада 2024 року Центральна МСЕК скасувала групу інвалідності уманському прокурору. Як свідчать пояснення голови Центральної МСЕК, після вивчення медичної документації Тараса Горобця члени Центральної МСЕК виявили: ступені функціональних порушень та обмеження життєдіяльності внаслідок захворювання не відповідають критеріям встановлення групи інвалідності. Відповідно, члени медкомісії одностайно проголосували за скасування інвалідності уманському прокурору.

У суді Офіс генпрокурора наполягав на відстороненні від посади Тараса Горобця. Однак столичний суд відмовив у задоволенні клопотання.

Окремо Феміда застосувала до підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання до 26 березня. Досудове розслідування за вказаним епізодом триває, уманському прокурору загрожує позбавлення волі до восьми років.

Як відомо, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у Черкаській та Хмельницькій областях. На Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус людини з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працюючих там прокурорів. 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення. Натомість у Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.

The post На Черкащині прокурору повідомили підозру у шахрайстві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Вчені дослідили вплив алкоголю на прийняття рішень у чоловіків і жінок

Алкоголь може по-різному впливати на поведінку чоловіків і жінок, змінюючи нейронні процеси, які беруть участь у прийнятті рішень. Такого висновку дійшли дослідники з Техаського університету в Ель-Пасо (UTEP), про що повідомило видання Earth.com. Команда під керівництвом доктора Александра Фрідмана розробила спеціальну експериментальну модель RECORD (Reward Cost Decision-making), щоб дослідити вплив алкоголю на вибір у самців […]

Прожитковий мінімум в Україні: одна куртка на три роки

В Україні офіційні норми прожиткового мінімуму залишаються далекими від реальності. Про це заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, коментуючи чинні стандарти споживчого кошика та фінансові розрахунки, які використовуються для визначення державної підтримки. Згідно з діючими нормативами, підлітку в Україні належить одна зимова куртка на три роки, а також одна демісезонна куртка — теж […]

Чому не можна запивати ліки кавою: список небезпечних поєднань

Ранкова чашка кави — звичка, без якої багато хто не уявляє свій день. Але мало хто замислюється, що кава може впливати на ефективність лікарських препаратів. Дослідження показали: кофеїн змінює роботу шлунково-кишкового тракту, пришвидшуючи травлення та впливаючи на всмоктування активних речовин у кров. Фахівці попереджають: деякі ліки категорично не можна поєднувати з кавою. Розглянемо найпоширеніші приклади. […]

Скільки води потрібно пити щодня: нове дослідження спростовує популярний міф

Рекомендацію пити щодня два літри води знають усі. Її можна почути у спортзалах, від дієтологів та на сторінках фітнес-блогів. Проте велике міжнародне дослідження, опубліковане в журналі Science, спростовує універсальність цієї поради. У проєкті взяли участь понад 5600 людей із 23 країн світу — від немовлят до людей похилого віку. На основі зібраних даних вчені дійшли […]