МОЗ закупив 44 одиниці дорогого медичного обладнання з яких працює лише два

У 2023 році Міністерство охорони здоров’я України зробило централізовану закупівлю 44 одиниць високовартісного медичного обладнання на суму 1,6 мільярда гривень. Серед придбаного — лінійні прискорювачі для лікування раку, магнітно-резонансні томографи та стоматологічні комп’ютерні томографи. Однак, станом на листопад 2024 року, лише 2 з цих одиниць були введені в експлуатацію, що становить лише 4,5% від запланованої кількості.

Закупівля, здійснена через Державне підприємство “Медичні закупівлі України”, була першою централізованою спробою МОЗ закупити високотехнологічне медобладнання для державних медичних установ. Однак цей процес затягнувся, і до 2024 року лише половина обладнання потрапила в медичні установи, але залишилась неактивною.

Аудит Рахункової палати виявив серйозні проблеми в організації закупівель. Зокрема, виявлено, що МОЗ не здійснив належного аналізу потреб медичних установ у такому обладнанні, а сам процес закупівлі супроводжувався значними недоліками. Обладнання, яке не відповідало вимогам за типом і кількістю, було розподілено між кількома закладами, що не мали готових приміщень для його установки.

Більше того, частина обладнання зберігалася в неналежних умовах, що могло вплинути на його працездатність. Це відображає системні проблеми в організації закупівель і в управлінні медичними постачаннями, що призвело до значного розриву між державними витратами та реальним використанням обладнання.

Крім того, через численні затримки в процесі постачання та перерозподілу обладнання, громадяни, які могли б отримати медичну допомогу за допомогою цих новітніх технологій, залишаються без доступу до них.

МОЗ і ДП “Медичні закупівлі України” вже заявили про готовність виправити ситуацію: Міністерство обіцяє розібратися в причинах затримок і пришвидшити процес введення медобладнання в експлуатацію, а також встановити чіткі критерії для розподілу обладнання між медичними закладами.

На фоні цієї ситуації Кабінету Міністрів України рекомендують забезпечити медзаклади необхідним додатковим обладнанням для введення лінійних прискорювачів в експлуатацію, а також завершити підготовку приміщень для їх встановлення.

Загалом, ці проблеми з організацією закупівель і встановленням медобладнання демонструють недоліки в управлінні, що мають серйозні наслідки для доступу українців до необхідної медичної допомоги.

The post МОЗ закупив 44 одиниці дорогого медичного обладнання з яких працює лише два first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

На Рівненщині школяр виліз на вагон заради фото і потрапив у реанімацію

У селі Городок Рівненського району 14-річного хлопця уразило струмом, коли він виліз на дах вантажного вагона, щоб зробити фото. Інцидент стався неподалік залізничної колії — школяр разом з двома друзями катався на велосипедах. За даними поліції, підліток передав телефон товаришу й, незважаючи на застереження, піднявся на вагон. У момент, коли він підняв руки, його вдарила […]

Керівника управління Міноборони підозрюють у розтраті 20 мільйонів на ремонт гуртожитку

Поліція Чернігівської області розслідує можливу розтрату бюджетних коштів під час ремонту військового гуртожитку у Чернігові. Фігурантом справи є Олександр Зубрицький — керівник Північного управління замовника робіт Міністерства оборони. Про це повідомляє видання 368.media з посиланням на матеріали кримінального провадження №12025270000000305, відкритого за ч. 4 ст. 191 КК України — привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом […]

Масові випадки сказу: в Київській області запровадили карантин

У Київській області запроваджено карантинні обмеження через спалах сказу тварин, який зафіксовано одразу у трьох районах – Фастівському, Бучанському та Обухівському. Про це повідомила Київська обласна державна лікарня ветеринарної медицини. Ветмедики попередили: обмеження діятимуть щонайменше до кінця серпня – середини вересня 2025 року, залежно від населеного пункту. Протиепідемічні заходи передбачають: заборону ввезення і вивезення тварин […]

Росія нарощує виробництво ракет і дронів для ударів по Україні

Росія активно готується до нової хвилі масованих ударів по Україні восени 2025 року, нарощуючи виробництво ракет і безпілотників. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), опублікованому напередодні. Аналітики зазначають, що зростання оборонного виробництва в РФ створює потенціал для більш масштабних ударів, ніж ті, які українська система ППО витримувала раніше. За оцінками ISW, […]