Молоко, овочі, яйця: що відбувається з цінами на продукти в Україні

Зимовий сезон традиційно супроводжується підвищенням цін на певні категорії продуктів, особливо тих, які не виробляються в холодну пору року, а зберігаються на складах. На ситуацію суттєво впливають як сезонний фактор, так і економічні реалії воєнного часу.

Як зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, нещодавнє зниження цін на моркву та цибулю викликане псуванням овочів. Аграрії змушені масово реалізовувати свою продукцію, аби уникнути втрат. Проте ситуація тимчасова — вже у лютому можливий дефіцит цих овочів, що призведе до зростання цін. Лише з появою ранніх овочів відкритого ґрунту можна очікувати стабілізації цін.

Ціни на молочні продукти традиційно зростають взимку через зменшення надоїв. Проте цього року ключовим фактором стало активне нарощування експорту молока екстракласу, яке виробляють великі ферми. Конкуренція на внутрішньому ринку сприяє подальшому підвищенню вартості молока, що відчувається у зростанні цін на молочні продукти.

Ринок яєць демонструє зниження цін завдяки збільшенню виробництва, яке досягло довоєнного рівня. Попит на цей продукт, однак, зменшився через скорочення населення. За словами експерта, часткове здешевлення яєць очікується ближче до весни.

Вартість свинини та яловичини залишається відносно стабільною. Свинина може дещо подешевшати у період Великого посту через зменшення попиту, але перед святами ціни знову підуть угору. Водночас яловичина залишається дорогою — понад 300 гривень за кілограм — і її попит залишається низьким.

За інформацією Держстату, у грудні 2024 року оптові ціни виробників промислової продукції зросли на 27,6% порівняно з груднем 2023 року. У харчовій галузі зростання склало 21%, причому на внутрішньому ринку ціни піднялися на 18,6%, а для експорту — на 32%.

The post Молоко, овочі, яйця: що відбувається з цінами на продукти в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

У Вінниці підприємці привласнили 590 тисяч на пожежний резервуар для школи

У Вінниці двоє підприємців постануть перед судом за шахрайство із коштами на облаштування пожежної безпеки. Як повідомляє обласна поліція, бізнесмени уклали фіктивний договір із навчальним закладом на встановлення поліетиленового пожежного резервуара, однак після отримання 590 тисяч гривень не виконали жодних робіт. Слідство встановило, що підприємці діяли за попередньою змовою. Отримані кошти вони просто привласнили. Обвинувальний […]

Вчителі, психологи, інженери: кого навчатимуть коштом держави у 2025 році

Ключовими пріоритетами цьогорічного державного замовлення у вишах стануть спеціальності, пов’язані з людським капіталом та відбудовою інфраструктури. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю «Дзеркалу тижня». За його словами, проєкт постанови про обсяги держзамовлення поки не винесений на розгляд Кабміну, однак консультації з Мінекономіки вже проведено. Йдеться про попереднє погодження найбільш […]

Україна готує делегацію на переговори в Стамбулі

За інформацією наших джерел, після телефонної розмови з Кітом Келлогом Україна розпочала підготовку делегації на переговори з представниками РФ в Стамбулі 15 травня. До складу української делегації мають увійти представники Офісу Президента, Кабміну, Верховної Ради та Мінборони. Варто відзначити, що Турецька сторона наполягає на обов’язковій участі в переговорному процесі міністра оборони Рустема Умерова. Також обговорюється […]

Препарати для схуднення виявились ефективнішими за хірургію у профілактиці раку

Препарати для схуднення, що імітують гормон GLP-1, виявилися більш ефективними у зниженні ризику розвитку раку, пов’язаного з ожирінням, ніж баріатрична хірургія. До такого висновку дійшли ізраїльські вчені на основі аналізу даних понад 6 тисяч пацієнтів, йдеться у новому дослідженні, опублікованому в журналі Eclinicalmedicine. GLP-1 (глюкагоноподібний пептид-1) — це гормон, що регулює апетит і рівень цукру […]