Косметологія під час вагітності: які процедури краще відкласти

Бажання виглядати доглянуто не зникає ні на хвилину — навіть коли жінка готується стати мамою. Проте деякі косметичні процедури, що здаються невинними, можуть завдати шкоди майбутній дитині, особливо у критичні періоди — під час імплантації ембріона або на ранніх термінах вагітності.

Лікарі наголошують: деякі процедури здатні впливати на організм неочікувано через гормональні зміни, підвищену чутливість шкіри та зміну реакції імунної системи.

Ботокс

Хоча даних про шкоду ботулотоксину для плоду в людей немає, дослідження на тваринах показали: ботокс підвищує ризик викидня. Основна загроза — нейротоксин, який може проникати в кров та впливати на нервову та серцево-судинну системи ембріона.

Рекомендація: відмовитися від ботоксу не тільки під час вагітності, а й у період її планування.

Мезотерапія

Ін’єкції вітамінних “коктейлів”, які мають омолоджувальний чи тонізувальний ефект, можуть спровокувати порушення кровотоку у вагітної. На фоні гормональної перебудови навіть нешкідливі компоненти можуть викликати нетипову реакцію організму.

Рекомендація: не проводити мезотерапію в жодному триместрі вагітності.

Лазерне шліфування та глибокий пілінг

Такі процедури проводять із застосуванням місцевих анестетиків. Але будь-які знеболювальні у період вагітності дозволені лише за життєвими показаннями. А кислоти, які використовуються при пілінгу, можуть потрапити до крові і негативно вплинути на плід.

Рекомендація: відкласти глибокі пілінги й лазерні процедури до завершення вагітності та грудного вигодовування.

Обгортання

Процедури з прогріванням або охолодженням шкіри викликають зміни кровотоку в області малого тазу, що небезпечно в період імплантації або на ранніх строках. Це стосується і SPA-обгортань, і антицелюлітних процедур.

Рекомендація: не проводити обгортання у період вагітності й планування.

Що ще під забороною?

  • Солярій — через ризик перегріву й гормональні зміни в пігментації;

  • Перманентний макіяж (татуаж) — може викликати алергічні реакції та непередбачувану зміну кольору пігменту.

Підсумок: якщо ви плануєте вагітність або вже чекаєте на дитину, обов’язково консультуйтеся з лікарем перед будь-якою процедурою краси. Здоров’я мами і майбутнього малюка — завжди важливіше за естетичний ефект.

Схожі статті

Акторка Ада Роговцева поділилася архівним фото з покійним сином у річницю його смерті

1 липня 2025 року виповнилося 13 років із дня смерті Костянтина Степанкова — актора, режисера та сина народної артистки України Ади Роговцевої. У пам’ять про нього акторка поділилася зворушливою архівною світлиною в Instagram. На чорно-білому фото Степанков ніжно обіймає маму за плечі. «1-го липня 2012 року — день смерті мого сина», — лаконічно підписала фото […]

Наукове дослідження: людське спілкування корисне, як вітаміни

Часте й активне спілкування здатне не лише покращити настрій, а й реально подовжити життя. Такими є результати масштабного дослідження, проведеного фахівцями Гарвардської медичної школи. Психіатр і психоаналітик Роберт Волдінгер, який досліджував вплив соціальних зв’язків на самопочуття, зазначає: головний компонент здоров’я і щастя — це якісні стосунки з іншими людьми. За його словами, постійне відчуття самотності […]

ВАКС розглядає справу міністерки юстиції: слідство вказує на корупційний ланцюг у владі

Сьогодні Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у резонансній справі проти міністерки юстиції Ольги Стефанішиної. Її обвинувачують у розтраті державних коштів. За версією слідства, гроші Мін’юсту виводилися на фіктивну компанію, зареєстровану у квартирі, що належить чинному міністру енергетики Герману Галущенку. Поведінка самої Стефанішиної лише підсилює підозри. Міністерка систематично пропускає судові засідання, посилаючись на «міжнародні зустрічі». […]

20 мільйонів доларів на військову форму: скандал із закупівлею часів Резнікова

У 2022 році Міністерство оборони України перерахувало $20 млн передоплати британській компанії “Sinclair & Wilde LTD”, що має зв’язки з франко-ізраїльським бізнесменом Філіпом Соломоном. Ці кошти були частиною угоди на постачання військового одягу на загальну суму $35 млн, який мав виготовити турецький виробник “Barer”. Про це повідомляє журналіст Юрій Ніколов. Із отриманих коштів $10 млн […]