Користь клітковини для травлення та імунітету

Клітковина — важливий компонент здорового харчування, що міститься у фруктах, овочах, бобових та цілісних злаках. Вона допомагає покращити травлення, знижує відчуття голоду і сприяє контролю ваги. Крім того, клітковина підтримує нормальний рівень холестерину та цукру в крові, що знижує ризик розвитку серйозних захворювань.

Особливо корисні нерозчинні харчові волокна, які очищають організм і допомагають виводити токсини. Регулярне споживання клітковини допомагає запобігти діабету II типу, раку прямої кишки, атеросклерозу, інфаркту та інсульту. Вона також позитивно впливає на імунітет, захищаючи від респіраторних та інших захворювань.

Рекомендована добова норма клітковини для жінок до 50 років — не менше 25 г, для чоловіків — близько 38 г. Після 50 років ці показники знижуються до 20 г для жінок і 30 г для чоловіків. Для дітей норма становить приблизно 10-20 г на добу. Лідерами за вмістом клітковини є вівсянка, насіння чіа, сухофрукти, а також гречка, горох, овес, квасоля і сочевиця.

Щоб збільшити споживання клітковини, варто змінити харчові звички: на сніданок обирати пластівці з високим вмістом волокон, замінити звичайний хліб на цільнозерновий, додавати в раціон більше сезонних овочів, перекушувати горіхами або фруктами. Замість майонезу можна використовувати авокадо, а в салати додавати булгур, кіноа та горіхи.

Для збагачення сніданку рекомендується додавати насіння льону або чіа, а замість макаронів чи пюре — квасолю, нут або сочевицю. Інжир стане корисним доповненням до десертів, оскільки містить багато антиоксидантів і допомагає стабілізувати рівень цукру в крові. Корисним буде й гороховий суп хоча б раз на тиждень.

Важливо пам’ятати, що надмірне споживання клітковини — понад 100 г на день — може викликати проблеми зі здоров’ям, включно з зневодненням та кишковою непрохідністю. Тому слід дотримуватися помірності.

Схожі статті

У Сумській області затримали жінку за спробу продажу немовляти

Прокурори Сумщини направили до суду обвинувальний акт стосовно 35-річної жінки, яка намагалася продати свою новонароджену дитину. Як повідомляє Сумська обласна прокуратура, на початку 2025 року жінка, перебуваючи на пізньому терміні вагітності, шукала покупця для своєї майбутньої дитини за 30 тисяч доларів. Після народження дівчинки 1 травня 2025 року вона домовилась про передачу немовляти мешканцю Білопільської […]

Ознаки високого рівня цукру в крові на які варто звернути увагу

Високий рівень цукру в крові є характерною ознакою діабету 2 типу і може проявлятися низкою симптомів, на які варто звернути увагу, щоб вчасно діагностувати захворювання. Медики британської служби охорони здоров’я NHS виділяють кілька основних сигналів тіла, які можуть свідчити про проблеми з глюкозою. Одним із найпоширеніших симптомів є поліурія — часте сечовипускання, особливо вночі. Це […]

Кабмін планує нові податки для наповнення бюджету: подорожчають солодкі напої, сигарети та пальне

Міністерство фінансів України планує запровадити новий акцизний податок на всі напої з доданим цукром. Про це повідомляє Forbes Ukraine з посиланням на проєкт Бюджетної декларації на 2026–2028 роки. Новий «солодкий» акциз стосуватиметься широкого спектру продукції — як газованих, так і негазованих напоїв, включно з енергетиками, соковмісними напоями та ароматизованою водою. Ініціатива має не лише наповнювати […]

У Білому Камені на Львівщині колись стояв замок гідний королів

Сьогодні село Білий Камінь на Львівщині приваблює туристів своїм ренесансним костелом, але мало хто знає, що колись тут височів укріплений замок, збудований родом Вишневецьких. Ця фортеця колись вражала масштабами, архітектурною витонченістю і статусом своїх господарів. Будівництво замку розпочав 1611 року князь Юрій Вишневецький, представник старовинного руського роду, який, задля кар’єри в Речі Посполитій, перейшов у […]