Готель у Буковелі та мільярдні борги: як Олексій Петров досі очолює “Спецтехноекспорт”

Попри гучні скандали із закупівлями для Міноборони, директора ДП “Спецтехноекспорт” (СТЕ) Олексія Петрова досі не звільнили. Більше того, з’ясувалося, що його родина володіє елітним готелем у курортному Буковелі.

Про це повідомили виконавча директорка Центру протидії корупції (ЦПК) Дар’я Каленюк та голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

“Керівник підприємства не поставив під час війни зброї на мільярди гривень. Про це відомо вже пів року, але міністр оборони Рустем Умєров досі не провів аудит і не звільнив його”, – заявили розслідувачі.

Готельний бізнес Петрова

Розслідувачі виявили, що родина чиновника володіє готелем Fomich Chalet, хоча офіційно власником вказаний бізнесмен Едуард Кодзаєв – колишній помічник нардепа-регіонала Ельбруса Тадєєва.

“Земля, будівлі та ресторани належать родині Петрова”, – стверджують у ЦПК.

За інформацією ЦПК, нерухомість оформлена на:

  • Бабусю дружини Петрова – 99-річну Віру Дорогань (чотири найбільші земельні ділянки);
  • Мати дружини Петрова – Катерину Бережну (три ділянки);
  • Самого Петрова – шість ділянок, які вказані у його декларації.

Будівництво готелю почалося у 2015 році, а завершилося у 2021 році. Усі будівлі розподілені між родичами чиновника:

  • Мати Петрова Наталія – будинок 127,1 кв. м;
  • Дружина Ірина Петрова – будинок 122,6 кв. м;
  • Батько Петрова Геннадій, брат дружини Іван Бережний, теща та тесть Петрова та інші родичі також володіють будівлями на цій території.

“Такий ось сімейний бізнес. Наголосимо, що ділянки у Буковелі Петров придбав, перебуваючи на державній службі”, – зазначають у ЦПК.

За підрахунками ЦПК, підприємство “Спецтехноекспорт” заборгувало 25 млрд грн.

“Ця цифра складається з 12,2 млрд грн боргів перед Міноборони та 13 млрд грн – перед Агентством оборонних закупівель (АОЗ)”, – наголошують у ЦПК.

При цьому Петров керує СТЕ з початку 2023 року, тому не вся сума заборгованості накопичилася за його каденції. Проте основна частина боргів припала саме на його керівництво.

“Міністр оборони Умєров досі не здійснив жодних рухів щодо очищення СТЕ, результати аудиту невідомі, а нового керівника так і не призначили”, – констатують у ЦПК.

Хто такий Олексій Петров?

Олексій Петров – колишній керівник Департаменту контррозвідки СБУ (2017-2019), ексголова Закарпатської ОДА та кандидат від “Слуги народу” на місцевих виборах 2020 року.

Його молодший брат Станіслав Петров також служив у СБУ і зараз працює в АРМА, що може пояснювати, чому Петров залишається “недоторканним” для правоохоронних органів.

The post Готель у Буковелі та мільярдні борги: як Олексій Петров досі очолює “Спецтехноекспорт” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Ведуча Лідія Таран розповіла, як її донька вступила у престижний французький університет

Телеведуча Лідія Таран поділилася важливою новиною — її донька Василина Доманська вступила до одного з найпрестижніших університетів Франції. 17-річна дівчина стала студенткою Sciences Po campus Paris, де вивчатиме політичні науки, міжнародні відносини, економіку та соціологію. Після початку повномасштабного вторгнення Лідія з донькою переїхали до Франції. Там Василина одночасно закінчила українську школу дистанційно та французький коледж. […]

La Stampa: Трамп і Путін домовляються про Україну без Європи

Телефонна розмова між президентом США Дональдом Трампом і російським диктатором Володимиром Путіним може означати створення «пакту без свідків» — домовленості, з якої свідомо виключені європейські партнери. Про це пише італійська газета La Stampa, аналізуючи нові сигнали з Вашингтона та Москви. Як зазначає видання, обидва лідери прагнуть вивести ЄС із переговорного процесу щодо врегулювання війни в […]

На ТЦК подали 1,6 тисячі скарг, а покарали лише 50 осіб

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець за перші п’ять місяців 2025 року отримав понад 1,6 тисячі звернень щодо дій територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Про це він повідомив під час публічного звіту, наголосивши, що ситуація є тривожною. Для порівняння: у 2023 році на дії ТЦК надійшло близько 500 скарг. […]

ППО в Києві не відпрацювало сьогодні, бо ракети зберігають для фронту

У ніч на 4 липня по Києву було завдано чергового удару, під час якого влучання зазнав один із об’єктів військово-промислового комплексу столиці. За словами нашого джерела в Генеральному штабі ЗСУ, це сталося на тлі стратегічного рішення — зберігати ракети протиповітряної оборони для потреб фронту. Як пояснює співрозмовник, наразі головним пріоритетом ППО є лінія зіткнення. Саме […]