Футболіст Тимощук порівняв підтримку російських військових із “допомогою дітям”

Колишній капітан збірної України Анатолій Тимощук, який після повномасштабного вторгнення Росії залишився працювати в пітерському “Зеніті” і не засудив війну, дав нове публічне інтерв’ю, у якому фактично виправдав власну участь у фінансуванні армії РФ. Свої дії він пояснив “участю в благодійних проєктах”.

Заява пролунала після рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), який скасував рішення Української асоціації футболу про позбавлення Тимощука тренерської ліцензії та всіх національних нагород.

“CAS став на мій бік, я виграв справу, мені мають повернути всі нагороди. Несправедливість, з якою стикаються спортсмени, неприйнятна. Якщо будуть нові заходи — я їх буду оскаржувати”, — заявив Тимощук у коментарі пропагандистському агентству ТАСС.

Також ексфутболіст додав, що клуб і команда його підтримують, а передачу футболки на військовий аукціон у Росії вважає “нормальною практикою”, аналогічною діям “усіх команд світу”.

У вересні 2024 року Тимощук передав на російський благодійний аукціон свою футболку з автографом. За лот, присвячений жертвам блокади Ленінграда, було виручено 700 тисяч рублів (понад 300 тисяч гривень). Ці кошти офіційно пішли на потреби армії РФ у Курській області, яка бере участь у війні проти України.

Тобто фактично Тимощук долучився до збору коштів для військових підрозділів, які обстрілюють українські міста і вбивають мирних жителів.

Цей вчинок сам спортсмен публічно не заперечує. Навпаки — захищає:

“Мене намагаються звинуватити особисто в тому, що всі команди світу роблять постійно, передаючи екіпіровку у всілякі благодійні проєкти”.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Анатолій Тимощук не зробив жодної заяви на підтримку своєї країни. Єдиним натяком на позицію став короткий сторіз у соцмережах із загальним закликом до миру. Водночас він залишився жити й працювати в країні-агресорі, продовживши тренерську роботу в “Зеніті”.

Через це у 2022 році Українська асоціація футболу ухвалила рішення про позбавлення Тимощука всіх звань, нагород і тренерської ліцензії. Його ім’я було викреслено з офіційного реєстру національної збірної.

У листопаді 2024 року Спортивний арбітражний суд у Лозанні задовольнив позов Тимощука. Судді постановили, що у період до 11 березня 2022 року він не вчинив жодних “формально протиправних дій”, тож дисциплінарні заходи УАФ не мали юридичних підстав.

Це рішення викликало обурення в українському футбольному середовищі, де вчинок Тимощука сприймають не як “нейтралітет”, а як зраду і моральну капітуляцію перед агресором.

Схожі статті

Російські війська активізували наступ на Краматорському і Новопавлівському напрямках, – DeepState

За останні 24 години російська армія продовжила змінювати лінію фронту на Краматорському та Новопавлівському напрямках, здійснюючи активне просування поблизу низки населених пунктів на Донбасі. За даними ресурсу DeepState, російські війська посилили контроль на південь від Костянтинівки, розширюючи зону свого впливу на Краматорському напрямку. Зокрема, вони вирівняли лінію зіткнення біля села Попів Яр та вели наступальні […]

СБУ запобігла терактам у Полтаві та Дніпрі: затримано агенток ГРУ РФ

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією зірвала плани російських спецслужб щодо терактів у двох українських містах — Полтаві та Дніпрі. У межах спецоперації затримано двох жінок, які працювали на Головне розвідувальне управління РФ. За даними слідства, обидві зловмисниці раніше були засуджені за крадіжки та наркоторгівлю. Після звільнення вони шукали «легкий заробіток» у Telegram-каналах і саме […]

На кордоні з Угорщиною затримали українця з контрабандою стародруків XVIII–XIX століть

На пункті пропуску на українсько-угорському кордоні працівники Закарпатської митниці запобігли незаконному ввезенню старовинних книжок, які можуть мати історичну цінність. Про це повідомила пресслужба митниці. Контрабанду виявили під час митного контролю автомобіля марки MINI COOPER D COUNTRYMAN, за кермом якого перебував громадянин України. Водій обрав для перетину кордону смугу «зеленого коридору» та запевняв інспекторів, що не […]

Де в Україні найдорожча земля: ціни сягають понад 120 тис. грн за гектар

Попри війну, ринок сільськогосподарської землі в Україні продовжує розвиватись. Найдорожчі ділянки — на заході країни, а найбільший попит — у центрі. Такі дані свідчать про зміщення інтересу інвесторів до більш безпечних регіонів. За останніми підрахунками, найдорожча сільгоспземля нині на Івано-Франківщині: за гектар там просять у середньому 126,6 тис. грн. На другому місці — Львівська область […]