Фігурантів справи Князєва викрили на обговоренні передачі хабарів

У справі колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва з’явилися нові докази. Під час чергового засідання Вищого антикорупційного суду 25 квітня було оприлюднено аудіозаписи розмов, у яких фігуранти обговорювали розподіл грошей за ухвалення потрібних рішень.

Як повідомляє платформа “ВАКС вирішив”, аудіофайли були отримані в рамках негласних слідчих дій. На записах чути голоси, схожі на адвоката Олега Горецького та нотаріуса Кирила Горбурова.

У розмовах чоловіки узгоджують суми хабарів та організаційні моменти:

“Розумію, але така велика сума перед заходом… може, попросимо, щоб вони почекали кілька тижнів до місяця?”, — йдеться на одному з фрагментів.

На іншому записі учасники обговорюють, як поділити гроші:

“Тут не можна цю десятку. Якщо тебе влаштує, розділимо на двох”, — говорить голос, схожий на Горецького.
“Йому 5 треба дати”, — відповідає співрозмовник, голос якого нагадує Горбурова.

Також фігурує фраза про готівкові кошти:

“Я передав тобі 1,1 млн після засідання. Ти маєш перерахувати”.

Адвокати підозрюваних стверджують, що ці записи “вирвані з контексту” і наголошують, що ідентифікація голосів досі офіційно не проведена. Однак самі захисники визнають: у розмовах згадувалося прізвище Князєва.

Що відомо про справу Князєва

Всеволода Князєва затримали у травні 2023 року за підозрою в отриманні хабаря. За даними слідства, йдеться про ухвалення рішення на користь бізнесмена Костянтина Жеваго. Під час обшуків правоохоронці вилучили велику суму готівки.

Вища рада правосуддя дала згоду на арешт Князєва, а ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення понад 107 млн грн застави. Згодом суму застави зменшили до 18,1 млн грн, що дозволило ексголові Верховного Суду вийти з-під варти. На Князєва наклали обов’язки та електронний браслет, який зняли у травні 2024 року через погіршення стану здоров’я.

У липні 2024-го Князєва помітили поблизу кордону з Румунією — ймовірно, він намагався покинути країну. Прикордонники повернули його з прикордонної смуги.

Розслідування щодо походження вилучених під час обшуків коштів, а також детальна перевірка всіх учасників справи тривають. НАБУ і САП вважають справу знаковою для очищення української судової системи.

Схожі статті

Директорці з Полтавщини оголосили підозру через несплату податків на постачанні продуктів військовим

Директорці приватного підприємства з Полтавської області оголосили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків у великих розмірах під час виконання контрактів із постачання продуктів харчування для військових. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора. За інформацією слідства, протягом 2022–2023 років підприємство постачало харчові продукти військовій частині Національної гвардії України в Києві, а також іншому […]

У Франківську 170 родин не можуть отримати житло через втечу співвласниці за кордон

У Івано-Франківську понад 170 родин вже понад два роки живуть у багатоквартирному будинку, який досі не введено в експлуатацію. Люди стали заручниками юридичного колапсу, який виник через втечу за кордон однієї з співвласниць землі під будівництво. Про це йдеться у розслідуванні журналістів проєкту “ГОЛОС ІНФО”. Мова йде про будинок на вулиці Загвіздянській. Він зведений, заселений, […]

Співачка Анна Трінчер зізналася, чому не хоче дітей і не народила від Волошина

Українська співачка Анна Трінчер поділилася особистими переживаннями щодо материнства та свого колишнього шлюбу з блогером Олександром Волошиним. В інтерв’ю вона зізналася, що її лякає сама думка про вагітність і поки що вона не бачить себе в ролі матері. «Я не готова. У 23 роки в мене нема партнера, нема чоловіка, в якому я впевнена. Кар’єра, […]

Власника «Автомагістралі-Південь» підозрюють у привласненні 240 мільйонів на будівництві водогону

Компанія «Автомагістраль-Південь», що фігурує у численних державних підрядах, опинилася в епіцентрі корупційного скандалу. Як повідомили в Національній поліції, її власнику Олександру Бойку оголосили підозру у справі про привласнення понад 240 мільйонів гривень під час реалізації масштабного інфраструктурного проєкту – будівництва водогону для Кривого Рогу. Цей об’єкт мав критичне значення після підриву Каховської ГЕС російськими військами, […]