Ексдиректор ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» завдав збитків державі на півмільярда гривень

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подали до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконуючого обов’язки генерального директора Державного підприємства “Вугільна компанія “Краснолиманська”. Його звинувачення включає завдання шкоди державі на суму 358 мільйонів гривень, а також порушення природоохоронного законодавства, що призвело до понад 210 мільйонів гривень збитків для екологічної системи.

Слідство встановило, що колишній в.о. генерального директора, використовуючи своє службове становище, організував низку схем, що призвели до величезних фінансових втрат для підприємства. Ці махінації включали незаконне виведення коштів, укладання фіктивних договорів та ухилення від сплати податків.

Як з’ясувало слідство, у грудні 2015 – січні 2017 років держпідприємство реалізувало приватній компанії-посереднику 756 тис. тонн вугілля за ціною, втричі нижчою за ринкову. Ця компанія надалі перепродала вугілля за ринковою ціною ПАТ “Центренерго” (78,289% акцій належать державі).

Унаслідок оборудки держпідприємство недоотримало потенційний прибуток у розмірі понад 336 млн грн.

“Завдяки своєчасним діям детективів і прокурорів корупційну схему вдалося викрити та зупинити: у 2019 році суд задовольнив позов про визнання недійсним договору між ДП та компанією-посередником”, – зазначили в НАБУ.

Також повідомляється, що в листопаді 2015 року за відсутності дозвільних документів компанія незаконно видобула понад 112,5 тис. тонн вугілля. Це завдало шкоди довкіллю на суму понад 210 млн грн. Після незаконного видобутку вугілля поставили через згаданого посередника на теплові електростанції ПАТ “Центренерго”, завдавши збитків у розмірі понад 22 млн грн.

Правоохоронці не вказують прізвища обвинуваченого, але, за даними видання “Слово і Діло”, йдеться про Олександра Дубовика. 25 травня 2023 року НАБУ і САП повідомили йому про підозру.

10 серпня 2023 року йому повідомили про зміну підозри. Кваліфікація: ч. 2 ст. 240 (у редакції Закону № 1708-VI від 05.11.2009), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України.

У серпні 2023 року розслідування завершили. Офіс Генерального прокурора влітку 2023 року звернувся до суду з позовом про скасування ліцензії приватному підприємству на видобування корисних копалин.

Схожі статті

Заступник голови “Київзеленбуду” купив AUDI за 5 тисяч гривень

Заступник генерального директора комунального об’єднання “Київзеленбуд” Аршак Магалов задекларував придбання автомобіля AUDI A4 2016 року за 5 тисяч гривень. При цьому ринкова вартість такого авто становить від 9 до 25 тисяч доларів. Про це повідомляє “Слідство.Інфо” з посиланням на публічну декларацію посадовця. У коментарі журналістам Магалов визнав, що “міг помилитися”, і уточнив, що справжня вартість […]

Ексдиректори «Запоріжжяобленерго» завдали збитків на 730 мільйонів — СБУ

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки викрила масштабну корупційну схему, через яку державне підприємство «Запоріжжяобленерго» зазнало збитків на суму понад 730 мільйонів гривень. До організації схеми, за даними слідства, причетні колишній генеральний директор та комерційний директор підприємства. Як повідомляє СБУ, у 2019 році топменеджери уклали договір із промисловим підприємством про постачання електроенергії. Згідно […]

Глюкоза як паливо: як не нашкодити здоров’ю мозку солодким раціоном

Цукор часто фігурує в обговореннях про здоров’я як абсолютне зло, але насправді він є життєво важливим джерелом енергії для мозку. Однак, як і з багатьма іншими речовинами, усе залежить від кількості, виду та контексту вживання. Видання Psychology Today пояснює, як різні типи цукру впливають на мозок і чому стабільний рівень глюкози в крові — критично […]

Українського штовхальника ядра Романа Кокошка дискваліфіковано на 22 місяці

Український легкоатлет Роман Кокошко отримав 22-місячну дискваліфікацію за недотримання антидопінгових вимог. Відповідне рішення оприлюднила незалежна організація Athletics Integrity Unit (AIU), яка здійснює контроль за дотриманням допінгових правил у світовій легкій атлетиці. Підставою для такого покарання стали три пропущені позазмагальні допінг-контролі у 2024 році. Відповідно до правил AIU, це прирівнюється до порушення антидопінгових правил. Кокошка було […]