Депутатка Третьякова пропонує обмежити пенсійні пільги для військових без бойового досвіду

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила про намір внести нові законопроєкти, які стосуватимуться пенсійних привілеїв для військових, що не брали участі в бойових діях. На її думку, право на пільги мають мати лише учасники бойових дій (УБД) та матері, які народили та виховали дитину до шестирічного віку.

Третьякова звернула увагу на те, що нині в Україні існує нерівність між різними категоріями військовослужбовців. Зокрема, військові, які не брали участі в бойових діях, користуються пенсійними привілеями нарівні з тими, хто має статус УБД. Це, на її думку, є несправедливим і має бути врегульовано законодавчо.

«Це тема наступних законів», — наголосила вона, маючи на увазі можливі зміни до законодавства, які обмежать пільги для військових без бойового досвіду.

Крім того, вона згадала про розгляд у комітеті законопроєкту №12278 щодо скасування спецпенсій для прокурорів. Цей документ вже отримав позитивне рішення комітету і рекомендований до прийняття у Верховній Раді.

Окремо Третьякова пояснила діючу пенсійну систему в Україні. За її словами, з 2022 року всі пенсії, крім спеціальних режимів, індексуються за єдиною формулою, що закріплена у законі. Водночас «ручний режим» індексації, який дозволяв індивідуальне підвищення, вже скасовано. Спецпенсії ж і далі залишаються винятком із загальної системи.

Пенсійний вік в Україні поступово зростає, і до 2028 року базовою нормою стане 60 років при наявності 35 років стажу. У випадках меншого стажу вік виходу на пенсію відповідно підвищується — до 63 чи навіть 65 років. Виняток — для тих, хто працює у спеціальних умовах.

«Справедливо мати однакові правила щодо індексації та розміру пенсійного віку? Чи потрібно когось виокремлювати?» — поставила риторичне питання депутатка.

Така позиція Третьякової, яка вже неодноразово ініціювала зміни в соціальній політиці, може викликати жваві обговорення як серед військових, так і в суспільстві загалом.

Схожі статті

Зростання часу у соцмережах викликає депресію у підлітків

Дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско, показало, що зростання часу, який підлітки проводять у соціальних мережах, безпосередньо пов’язане з підвищенням симптомів депресії. За три роки середня тривалість щоденного користування соцмережами у дітей зросла з 7 до 73 хвилин, що спричинило збільшення проявів депресії на 35%. У дослідженні взяли участь майже 12 тисяч дітей, за […]

Українські скарби що досі чекають на своє відкриття

Україна відома своєю багатовіковою історією, повною таємниць і несподіваних відкриттів. Протягом століть як володарі, так і прості люди ховали свої найцінніші скарби в землі, печерах і під стінами храмів. Деякі реліквії вже знайшли археологи або випадкові шукачі, проте багато загадок досі лишаються нерозгаданими. Ось п’ять найвідоміших місць, де досі шукають загублені скарби нашої землі. Таємниці […]

У Львові акушерку засудили за побиття колеги металевими інструментами

Личаківський районний суд Львова виніс вирок акушерці Львівської обласної клінічної лікарні Анні Федорчак, яка побила свою колегу під час роботи в пологовому залі. За умисне легке тілесне ушкодження їй призначили штраф у розмірі 850 гривень. Інцидент стався 9 жовтня 2024 року близько першої ночі. Під час конфлікту у пологовому відділенні Федорчак завдала удар колезі Валентині […]

Україна створює реактивні дрони-перехоплювачі у відповідь на модернізовані «Шахеди»

У рф триває модернізація ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА) «Шахед», зокрема їх оснастка реактивними двигунами для збільшення швидкості польоту. Така модернізація робить ці дрони більш маневреними та складнішими для перехоплення. В Україні у відповідь розробляють реактивні БПЛА-перехоплювачі, які зможуть ефективно протидіяти вдосконаленим «Шахедам». Про це повідомив командир 429 окремого полку безпілотних систем «Ахіллес» Юрій Федоренко […]