Депортованих із США громадян третіх держав США пропонували Україні

Після інавгурації Дональда Трампа його адміністрація звернулася до низки країн із проханням прийняти депортованих зі США громадян третіх держав. Серед цих країн опинилася й Україна — держава, яка вже понад два роки веде повномасштабну війну з Росією та критично залежить від західної допомоги.

Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на документи, з якими ознайомилися журналісти.

У зверненні американська сторона не вказувала ані конкретну кількість осіб, яких мали би прийняти, ані громадянство депортованих. Утім, за словами двох українських чиновників, ця ініціатива ніколи не доходила до найвищого урядового рівня, і фактично була проігнорована.

Представник українського дипкорпусу передав посольству США формальну відповідь: Київ повідомить позицію, щойно її буде сформульовано. Але, як зазначає WP, жодної відповіді так і не надійшло. Україна не прийняла жодного депортованого з третіх країн, і ознак, що така пропозиція серйозно обговорювалася, немає.

Цікаво, що подібні звернення в той самий період були направлені також до урядів Мексики, Сальвадору, Панами та Коста-Рики. Деякі з них погодилися, інші — ні. За інформацією журналістів, адміністрація Трампа діяла або через заохочення (фінансова допомога, запрошення до Білого дому), або через шантаж: тарифні загрози, дипломатичний тиск і навіть натяки на перегляд міжнародних угод.

У випадку з Сальвадором Трампова адміністрація заплатила мільйони доларів за утримання депортованих у відомих в’язницях. А щодо Панами — погрожувала переглядом статусу Панамського каналу.

У заяві Державного департаменту США ці кроки були охарактеризовані як частина зусиль із боротьби з масовою нелегальною міграцією та захисту американських кордонів. Водночас Департамент внутрішньої безпеки, який, ймовірно, безпосередньо ініціював запити, не прокоментував ситуацію.

Історія демонструє, як навіть союзники США можуть опинитися перед делікатними або незручними пропозиціями, коли йдеться про внутрішньополітичні пріоритети Вашингтона. У випадку з Україною — держава, яка щодня захищає свою незалежність, фактично не допустила втручання в гуманітарну безпеку, попри залежність від підтримки Сполучених Штатів.

Схожі статті

Кандидат у президенти Румунії вимагає компенсацію від України за передану систему Patriot

Джордже Сіміон, переможець першого туру президентських виборів у Румунії, виступив із гучною заявою щодо подальшої підтримки України. Політик пообіцяв, що в разі перемоги зупинить будь-яку фінансову допомогу іншим країнам і вимагатиме від України компенсації за вже надану військову допомогу, зокрема за передану систему протиповітряної оборони Patriot. Про це повідомляє румунське видання Digi24. «Румунія більше не […]

В Україні стрімко змінюється клімат: очікують спекотне літо та посуху

Весна 2025 року демонструє аномальні погодні коливання: українці носять пальта і шорти впродовж одного тижня. Експерти вказують — це не просто сезонна особливість, а наслідок стрімких кліматичних змін, які вже відчуваються в усіх регіонах країни. Як повідомляє «Телеграф», кліматологиня Віра Балабух зазначає, що за останні 60 років середня температура в Україні зростала у 2,5 раза […]

У Києві актори театру звинуватили режисера у домаганнях прямо зі сцени

У Києві під час вистави «Небезпечні зв’язки» у столичному «Молодому театрі» актори несподівано перервали дійство та звернулися до публіки зі скандальною заявою. Вони публічно звинуватили художнього керівника театру, а також режисера цієї вистави Андрія Білоуса в сексуальному насильстві та систематичних домаганнях. Як повідомляє «Главком», актори заявили, що до поліції вже подано чотири заяви щодо сексуального […]

Вчені зафіксували гігантське виверження на Сонці

Космічний апарат NOAA GOES-19 зафіксував вражаюче сонячне явище — масивне виверження так званої «нитки» з поверхні Сонця. Про це повідомляє Space.com із посиланням на Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA). Як пояснили у Центрі прогнозування космічної погоди, такі нитки — це щільні й холодніші стрічки плазми, які утримуються над поверхнею Сонця магнітними полями. […]