Чому китайці йдуть воювати за Росію: історії контрактників, які воюють на сході України

Згідно з даними російських ЗМІ, вперше підтверджено факт участі китайських громадян у війні на боці Росії в Україні. За даними “Важных историй”, 51 громадянин КНР пройшов через московський пункт вербування на військову службу за контрактом з червня 2023 по травень 2024 року. Це перша зафіксована цифра іноземних громадян із Китаю, які стали частиною російської армії.

Хто вони — китайські контрактники?

Згідно з опублікованими даними, 31 громадянин Китаю звернувся до російського військового центру у 2023 році, а ще 20 — у 2024. Більшість із них прилітала до Росії незадовго до того, як укласти контракт. Усі китайці укладали угоди протягом кількох днів після прибуття. Наймолодшому серед них було 20 років, а найстаршому — 51 рік.

Пік звернень з Китаю припав на липень 2023 року, коли одразу 8 осіб підписали контракт. Деякі прибували на змагання з росіянами в парах, як, наприклад, 38-річний Ван Мінлян та 43-річний Лі Даочен. Ці деталі стали відомі завдяки журналістам, які дослідили соціальні мережі та записи контрактників.

Жертви та скарги китайських військових

Не всі контрактники з Китаю мали щасливу долю. У грудні 2023 року загинув 38-річний Жуй Чжао, який воював у Запорізькій області. Інші китайські військові, такі як Лінь Пань і Вей Дуань, були поранені та госпіталізовані, а один із них навіть отримав Георгіївський хрест за героїзм під час боїв за Бахмут.

Згідно з публікацією, деякі китайці, що служили в російській армії, скаржилися на жахливі умови. Один з них, 41-річний Лі Цзяньвей, висловлював обурення з приводу слабкого оснащення та відсутності медичної допомоги. Він також розповів, що від моменту поранення до смерті контрактника може проходити від 8 до 10 годин без жодної допомоги.

Ще один військовий, Сунь Жуйці, виявився командиром взводу непальських найманців і записав відео, де зазначив, що російське командування не забезпечує належної медичної допомоги і не піклується про бійців.

Повторне повернення в Китай

Кілька китайських контрактників повернулися додому після завершення служби. Один з них, 49-річний Лю Хуншао, опублікував у соцмережах фото з Китаю, де його дитина йшла до школи з рюкзаком, прикрашеним російським триколором. Цей факт став ще одним доказом того, що участь китайців у війні на боці Росії мала різні наслідки для учасників.

Полонені та допити

Ще до повернення в Китай, СБУ допитала кількох китайських військових, які потрапили в полон. Один із них зізнався, що перед тим, як стати частиною російської армії, не мав жодного військового досвіду.

Схожі статті

На Дніпропетровщині викрито шахраїв, які ошукали родини військових на 5 млн грн

Правоохоронці Дніпропетровської області викрили двох учасників організованої злочинної групи, які обманом заволоділи коштами родичів українських військових. Про це повідомила пресслужба Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Зловмисники діяли цинічно: вони знаходили в соцмережах дописи про зниклих безвісти або полонених захисників України та пропонували фіктивну допомогу в їхньому визволенні або лікуванні. Для цього вимагали передплату. […]

Щоденна порція манго покращує роботу серця у жінок після 50

Нове дослідження, результати якого опублікувало видання Eating Well, продемонструвало позитивний вплив манго на серцево-судинну систему жінок у постменопаузі. Протягом чотирьох тижнів в експерименті брали участь жінки віком від 50 до 70 років, які мешкали в Каліфорнії. Після споживання свіжого манго м’якоть якого становила близько 330 грамів (дві склянки), дослідники зафіксували помітне покращення стану судин. Зокрема, […]

Депутат Київради викрив нову схему розкрадання коштів на будівництві Подільського мосту

Голова бюджетної комісії Київради Андрій Вітренко заявив про чергову корупційну схему, пов’язану з фінансуванням будівництва Подільського мосту. За його словами, нове виділення 1,18 млрд грн з міського бюджету — це не інвестиція в інфраструктуру, а ще один етап “перекачування коштів у приватні руки”. Депутат від фракції “Слуга народу” повідомив про свої підозри в соцмережах, коментуючи […]

У Харкові затримали псевдопосередника, який торгував посадою в ДБР

На Харківщині перед судом постане чоловік, якого обвинувачують у шахрайстві в особливо великих розмірах. За даними Державного бюро розслідувань, зловмисник пропонував працевлаштування в Центральному апараті ДБР за 20 тисяч доларів. Слідство встановило, що обвинувачений дізнався про інтерес одного з громадян до роботи в Бюро і запевнив його, що має «зв’язки», які дозволяють отримати посаду без […]