Чоловіків з інвалідністю в деяких випадках можуть призвати до армії

В Україні особи з інвалідністю мають право на відстрочку від призову, і ця норма залишається чинною навіть у воєнний час. Проте існують конкретні ситуації, в яких мобілізація осіб з інвалідністю може стати реальністю. Розберімося, коли саме це можливо.

Чи можуть мобілізувати осіб з інвалідністю?

Мобілізація осіб з інвалідністю в Україні, незалежно від групи, загалом заборонена. Закон чітко визначає, що, якщо інвалідність підтверджена відповідними медичними висновками і відстрочка була оформлена, такі особи не можуть бути призвані до армії.

Але є важливе уточнення: мобілізація осіб з інвалідністю 3 групи можлива за умов, якщо ця особа добровільно підписала контракт із Збройними силами України. Крім того, її захворювання не повинно бути настільки серйозним, щоб обмежити можливість виконувати обов’язки на службі.

Таким чином, єдиний шлях для інваліда потрапити до армії — це стати контрактником, де його діагноз буде визнано сумісним із військовою службою.

Чи потрібно йти до військкомату з інвалідністю?

Якщо інвалідність була встановлена після 24 лютого 2022 року, громадяни повинні пройти перекомісію та підтвердити свій діагноз. Однак є й винятки. Якщо інвалідність була отримана внаслідок:

  • відсутності стопи, кисті, кінцівки чи парного органу;
  • зміни групи інвалідності;
  • серйозних психічних захворювань, церебрального паралічу, онкології чи порушень розумового розвитку;
  • проходження військової служби;

то підтвердження діагнозу, як правило, не вимагається. Також перекомісію не треба проходити інвалідам 1 групи, оскільки ця група присвоюється за тяжкими захворюваннями, які важко підробити.

Коли мобілізація інваліда можлива?

Зазначимо, що мобілізація осіб з інвалідністю заборонена, однак є дві ситуації, коли така особа може потрапити на фронт:

  1. Неоформлена відстрочка. Інвалідність не автоматично надає відстрочку від служби. Чоловіки з інвалідністю повинні подати документи в територіальний центр комплектування (ТЦК) або зареєструватися через додаток Резерв+. Якщо вони проігнорують цей процес і не оформлять офіційну відстрочку, можуть потрапити до армії.
  2. Не підтверджена інвалідність. Після ліквідації МСЕК і впровадження лікарсько-експертних груп, можлива ситуація, коли під час переогляду медичні спеціалісти не визнають інвалідність. У такому разі особа потрапляє до категорії призовників.

Отже, навіть якщо людина має інвалідність, їй необхідно дотримуватися всіх процедур, щоб уникнути мобілізації. Відсутність документів, підтвердження інвалідності чи відстрочки може призвести до неочікуваного призову на службу.

The post Чоловіків з інвалідністю в деяких випадках можуть призвати до армії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Український гурт Ziferblat відкривають півфінал Євробачення: дивіться 13 травня

Сьогодні, 13 травня, у швейцарському місті Базель стартує 69-й міжнародний пісенний конкурс “Євробачення-2025”. Перший півфінал відкриє новий етап музичного змагання, яке щороку привертає увагу мільйонів глядачів по всьому світу. У 2024 році перемогу здобули представники Швейцарії — небінарний артист під сценічним ім’ям Nemo. Вони вразили журі та глядачів композицією “The Code”, яка поєднувала елементи попу, […]

За дорученням Банкової політичною кар’єрою Усика займається агентство Андрія Федорова

На замовлення Офісу Президента до побудови політичного іміджу боксера Олександра Усика долучився відомий український маркетолог Андрій Федоров і його дружина Ярослава Гресь. За інформацією джерел видання 360ua.news в ОП, боксера Олександра Усика готують як альтернативу можливому запуску політичного проекту на чолі з молодшим Кличко для заходу в Верховну Раду. В даному контексті основною функцією “проекту […]

На Одещині 20-річний молодик пограбував майже 20 могил заради металобрухту

У селі Любашівської громади Одеської області поліція розслідує наругу над могилами — невідомі знімали металеві таблички та елементи огорож із поховань. Загалом правоохоронці зафіксували 19 фактів крадіжок на місцевому кладовищі. Після оперативно-розшукових дій поліцейським вдалося встановити особу, ймовірно причетну до злочину. Ним виявився 20-річний безробітний житель сусіднього села, який пояснив, що шукав металеві вироби, аби […]

На Київщині аферист заволодів землею дитячої лікарні, підробивши документи

У місті Васильків Київської області 34-річний чоловік незаконно заволодів земельною ділянкою, на якій розташований корпус дитячої лікарні. Як повідомляє поліція Київщини, для афери він використав підроблений державний акт на право власності, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами. Унаслідок злочину ділянку було відчужено з комунальної власності, що завдало збитків місцевому бюджету на суму майже 200 […]