Черкаський прокурор “торгував” кримінальними справами: подробиці розслідування

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) ухвалила рішення про звільнення Антона Грекова, прокурора Черкаської обласної прокуратури, через передачу службової інформації стороннім особам та можливу причетність до шахрайських дій.

За даними слідства, з 17 червня 2022 року до 2 квітня 2024 року Греков передав конфіденційну інформацію через WhatsApp, зокрема фотокопії офіційних документів кримінального провадження.

Передача службової інформації та “послуги” за гроші

У лютому 2024 року представник служби безпеки одного з приватних компаній звернувся до Грекова через посередника, щоб зменшити тиск на групу компаній, їхніх власників та керівників у кримінальних справах. Серед фігурантів – Віктор Кравченко, син власника агрокорпорації “ЛНЗ” Дмитра Кравченка. Прокурор погодився “подумати” та почав підтримувати зв’язок із представниками компанії через посередника.

Слідство підтверджує, що Греков передав стороннім особам фотокопії супровідного листа та оприлюдненого акта з обмеженим доступом.

У березні 2024 року, за версією слідства, у Грекова виникла ухвала заволодіти коштами бізнесменів, переконуючи їх у своїх можливостях впливу на кримінальні провадження. Так, довірена особа прокурора нібито отримала $6 тисяч за закриття справи про ДТП, учасницею якої була дружина одного з бізнесменів.

28 березня на автозаправці ще $17,5 тисяч були передані як перша частина обумовленої суми за сприяння у закритті іншої кримінальної справи – щодо заволодіння земельними ділянками у Шполянському районі. 10 квітня передали ще $17,5 тисяч.

Заперечення Грекова та службове розслідування

Антон Греков стверджує, що його затримали безпідставно та що до нього була здійснена провокація. Він заперечує будь-яке знайомство чи контакти з фігурантами справи.

Під час службового розслідування прокурор неодноразово не з’явився на засідання дисциплінарної комісії та просив розглянути скаргу без його участі.

Греков працював у прокуратурі з 2001 року. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило розслідування та передає матеріали до суду. Його дії кваліфікувалися як замах на шахрайство та підбурення до передачі хабаря за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 190 ККУ). Йому та його спільнику загрожує кримінальна відповідальність.

The post Черкаський прокурор “торгував” кримінальними справами: подробиці розслідування first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Зеленський підтвердив готовність до переговорів із Путіним у Туреччині

Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що провів телефонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським та російським диктатором Володимиром Путіним. Основною темою розмов стало можливе припинення війни та дипломатичне врегулювання конфлікту. За словами турецького лідера, бесіда з Путіним відбулася 11 травня. Обговорювалися, зокрема, питання припинення бойових дій. Наступного дня, 12 травня, відбулася телефонна розмова Ердогана із […]

З 12 травня обов’язкова реєстрація всіх собак: у Києві вже діють штрафи і нові вимоги

Із 12 травня 2025 року в Україні почали діяти нові обов’язкові правила реєстрації собак. Відтепер кожен власник собаки — фізична особа чи бізнес — зобов’язаний внести тварину до Єдиного державного реєстру через ЦНАП. Про це офіційно повідомила Київська міська державна адміністрація. Хто зобов’язаний реєструвати тварин Нові правила поширюються не лише на приватних власників, а й […]

Киянка за $6 тисяч обіцяла чоловіку фейковий діагноз для уникнення служби

У Києві затримали жінку, яка за шість тисяч доларів обіцяла військовозобов’язаному організувати фіктивний діагноз “інсульт”, аби звільнити його від служби. Про це повідомила Київська міська прокуратура. За версією слідства, підозрювана дізналася, що її знайомий не може виїхати за кордон через військовозобов’язаний статус, і запропонувала йому допомогу. Вона запевнила, що має зв’язки у столичній комунальній лікарні, […]

У Київській області викрили підпільну фабрику сигарет

У Білоцерківському районі Київської області правоохоронці викрили підпільне виробництво сигарет, яке щодня випускало до 60 тисяч пачок тютюнової продукції. За попередніми оцінками, щомісячний прибуток від нелегального бізнесу сягав 60 мільйонів гривень. Про це повідомили в Нацполіції. Нелегальне виробництво діяло в орендованому приміщенні на території Київщини. До організації схеми причетні мешканці Київської та Черкаської областей. Реалізація […]