Батьківщина і УДАР уклали політичний союз перед виборами

Юлія Тимошенко і Віталій Кличко вийшли на новий рівень політичної співпраці. Про неї давно говорили неофіційно, але останні події в Київраді й у парламентських колах підтверджують: союз уже працює. За даними джерел у столичній владі, сторони погодили “понятійний” договір про розподіл ролей на майбутніх виборах.

У Києві Батьківщина отримає 30% списку на вибори до Київради, УДАР — решту 70%. У свою чергу, на парламентських виборах ситуація буде зворотною: 70% квоти отримає “Батьківщина”, а 30% — партія Кличка. Такий розклад виглядає вигідним для обох сторін — Кличко зберігає контроль над столицею, Тимошенко отримує шанс повернутися до великої політики через розкручену мережу УДАРу.

Першим сигналом стали дії “Батьківщини” у справі зняття Володимира Бондаренка з посади секретаря Київради. Спочатку фракція Тимошенко підписала звернення разом із “Слугами народу”, але під час таємного голосування її представники не дали жодного голосу. Таким чином, формально підтримавши ініціативу Банкової, вони насправді її саботували.

Другим маркером стало голосування за проєкт УДАРу, який посилює повноваження мера Києва і позбавляє впливу начальника КМВА. Батьківщина підтримала документ майже в повному складі, окрім тих, кого вважають наближеними до Дениса Комарницького — тіньового куратора частини Київради.

На Банковій цю гру вже помітили. І якщо раніше ще були спроби “фліртувати” з Тимошенко, зараз їх стає менше. Це не лише політичний сигнал, а й потенційна загроза для фінансових донорів обох партій.

Близька до Тимошенко Влада Молчанова, бізнес-партнери її оточення Андрій Веревський та Юрій Косюк, а також інші великі гравці мають усі шанси потрапити в поле зору правоохоронних структур. Аналогічна ситуація вже трапилася з Іллею Кауфманом, Костянтином Жеваго, Віктором Бондарєвим, тими ж Комарницьким і навіть Романом Насіровим — його дружина, до слова, досі є депутаткою Київради від “Батьківщини”.

Політична гра за Київ набирає обертів. Союз Тимошенко і Кличка може радикально змінити розклад не лише в столиці, а й на національному рівні. Але цей союз також загрожує низкою конфліктів з Банковою — особливо, якщо його почнуть сприймати як реальну загрозу для впливу Офісу президента.

Імовірно, найближчі місяці покажуть, чи буде цей союз ситуативною коаліцією заради виборів, чи початком глибшого політичного альянсу.

Схожі статті

Вчені дослідили вплив алкоголю на прийняття рішень у чоловіків і жінок

Алкоголь може по-різному впливати на поведінку чоловіків і жінок, змінюючи нейронні процеси, які беруть участь у прийнятті рішень. Такого висновку дійшли дослідники з Техаського університету в Ель-Пасо (UTEP), про що повідомило видання Earth.com. Команда під керівництвом доктора Александра Фрідмана розробила спеціальну експериментальну модель RECORD (Reward Cost Decision-making), щоб дослідити вплив алкоголю на вибір у самців […]

Прожитковий мінімум в Україні: одна куртка на три роки

В Україні офіційні норми прожиткового мінімуму залишаються далекими від реальності. Про це заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, коментуючи чинні стандарти споживчого кошика та фінансові розрахунки, які використовуються для визначення державної підтримки. Згідно з діючими нормативами, підлітку в Україні належить одна зимова куртка на три роки, а також одна демісезонна куртка — теж […]

Чому не можна запивати ліки кавою: список небезпечних поєднань

Ранкова чашка кави — звичка, без якої багато хто не уявляє свій день. Але мало хто замислюється, що кава може впливати на ефективність лікарських препаратів. Дослідження показали: кофеїн змінює роботу шлунково-кишкового тракту, пришвидшуючи травлення та впливаючи на всмоктування активних речовин у кров. Фахівці попереджають: деякі ліки категорично не можна поєднувати з кавою. Розглянемо найпоширеніші приклади. […]

Скільки води потрібно пити щодня: нове дослідження спростовує популярний міф

Рекомендацію пити щодня два літри води знають усі. Її можна почути у спортзалах, від дієтологів та на сторінках фітнес-блогів. Проте велике міжнародне дослідження, опубліковане в журналі Science, спростовує універсальність цієї поради. У проєкті взяли участь понад 5600 людей із 23 країн світу — від немовлят до людей похилого віку. На основі зібраних даних вчені дійшли […]